Wpis z mikrobloga

Stałem się ostatnio ofiarą cebularstwa najgorszego sortu...
Mamy w pracy taki stary telewizor kineskopowy Sanyo, w którym nic nie obejrzymy bez dekodera DVBT. Pracujemy w ekipach 2osobowych w trybie 4ro brygadowym. Mamy swoją kanciapę, jak się coś spieprzy na zakładzie to telefon dzwoni motzno i idziemy usuwać usterki. Mniejsza z tym - chodzi o tej #!$%@? telewizor. Ostatnio spieprzyło się gniazdo euro SCART i 10 min trzeba ruszać kablem, żeby ustawić obraz. Postanowiłem zrobić chłopakom niespodziankę i kupiłem na #olx za grosze dobry telewizor - jest większy, ma 2 gniazda euro i w ogóle Panasonic ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dałem za niego tylko 60 zł. Pojechałem po niego do sąsiedniego miasteczka, przytargałem go z 3 piętra w bloku, wsadziłem do samochodu i zawiozłem do pracy. Zainstalowaliśmy go z kolegą - działa elegancko. Zostawiłem na nim karteczkę z napisem ile kosztował oraz należy się po 7.50 zł od osoby (8x7,5).
Jaki ból dupy mieli wszyscy, to sobie nie wyobrażacie... Zaczęły się oskarżenia, że to ja #!$%@?łem poprzedni TV i wypadałoby, żebym odkupił. Jakieś obgadywania za plecami, że chce wyłudzić pieniądze, że jestem bezczelny... Wszystko, żeby tylko nie dać 7.50. Każdy jeden #!$%@? wydaje 15 zł na fajki dziennie, ale w tym przypadku będą oburzeni, że muszą się dorzucić do telewizora. Najlepsze jest to, że ja i tak prawie w ogóle nie korzystam z tego ustrojstwa bo wole poczytać książkę. Tylko ten kolega, z którym jestem na zmianie jest prawilny i chętnie się dorzucił...
Jak się wkur**e jeszcze bardziej, to rozwalę młotkiem ten TV lub będę wyjmował bezpieczniki, żeby nikt nie mógł (oprócz mnie) korzystać z niego.
Już nie chodzi nawet o pieniądze... ale o honor ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#gorzkiezale #bekazpodludzi #cebula #polska
P.....z - Stałem się ostatnio ofiarą cebularstwa najgorszego sortu...
Mamy w pracy t...

źródło: comment_CnBXkCiOm3tmgJtimSqzeZQgx45x8cE0.jpg

Pobierz
  • 109
  • Odpowiedz
@Psikusmistrz:
Już pomijam, że dałbym ci to 7,50zł bez problemu w takiej sytuacji oraz, że trzeba było albo to uzgodnić albo po prostu zapłacić samemu.

Chciałbym raczej za to zaznaczyć, że cieszę się #!$%@?, że stąd #!$%@? skoro 60zł to jakiś wielki wydatek, że trzeba w ogóle się upominać o takie pieniądze. Do tej pory myślałem, że jestem biedny, ale ja wydaję 50zł na korepetycje 50 minut lekką ręką czy też 80zł do lekarza specjalisty, który na 98% powie, że wszystko jest ok.

Cieszę się, że stąd #!$%@? skoro mimo posiadania pracy nie stać cię na taki prosty zakup. Z tego co piszesz to zajmujesz się jakimiś naprawami itp. więc w takiej Norwegii za godzinę pracy zarobiłbyś więcej niż zapłaciłeś za
  • Odpowiedz
@platkiowsiane: ale wiesz, w pracy nie ma kolegów. Nie mam zamiaru robić prezentów ludziom, którzy pewnie nawet by mnie nie nasikali jakbym stał w ogniu... To miało być czyste "cebula-deal". Przecież się już nie upominam o mój stracony czas czy paliwo...
  • Odpowiedz
@Naczelny_Urzednik_RP: A jak który kupi samochód za 100 tys i będzie chciał zrzuty? Nie rob #!$%@? z logiki. Wszyscy oglądają telewizje wiec jak dadzą te 7,5 to nie zbiednieją a oszczędzą sobie nerwów nastawiając kabel. Zwykłe cebulactwo. Zabrałbym w #!$%@? ten telewizor i niech sie męczą
  • Odpowiedz
@Psikusmistrz: Kilka lat temu pracowałem w sezonowej pracy gdzie było 15 osób. Wszyscy słuchali radia i pewnego razu coś się #!$%@?ło i przestało grać, później co przerwę wszyscy narzekali że cicho na sali nudno się tak pracuje i tp. Pracowało tam 5 moich znajomych no to kupiliśmy radio za 40zł i jak powiedzieliśmy reszcie że wypadałoby się dorzucić to oni nagle stwierdzili że oni nie sluchają a że nawet im
  • Odpowiedz
@Psikusmistrz: Myślę, że gdybyś zasugerował lub poprosił o dobrowolną wpłatę na ten cel to większość zareagowałaby inaczej... Też bym się oburzył, gdyby ktokolwiek z pracy chciał coś ode mnie bez jakiejkolwiek konsultacji - ot tak dla zasady.
  • Odpowiedz
@GrzegorzSkoczylas: o #!$%@? człowieku nie przesadzaj, ubrałeś to w piękne słowa i jednocześnie stworzyłeś ładną formułkę, ale to nadal SIEDEM I PÓŁ ZŁOTEGO chyba całkiem mały koszt za codzienną 10 minutową frustrującą walkę z kablem

sprzedałbym ten telewizor w #!$%@? i zostawił tamten, a po każdej zmianie przestawiałbym ten kabel żeby się cebularz musiał bawić kolejne pare minut, naprawde mocno się zaśmiałem co ludzie mają za problemy
  • Odpowiedz
@Psikusmistrz: Sam pomysł fajny ale powinieneś uzgodnić z chłopakami. Każdy by się trochę zirytował, nawet gdyby zrzutka była po 1 zł. Nie przemyślałeś tego dogłębniej :D

Przywołam najbardziej plusowany komentarz:

A może należało uzgodnić taką akcję z resztą pracowników.
Bo raczej nie chodzi o 7,50 tylko o doprowadzenie do sytuacji, w której twoi współpracownicy nagle mają wobec ciebie jakieś zobowiązania niespowodowane ich działaniami.
Towar niezamówiony, za który trzeba zapłacić nie
  • Odpowiedz
@nokash: Jaki prezent? Od kiedy niespodzianka = prezent? Wyjaśnie na przykładzie...
Twoja dziewczyna oferuje Ci anal, bo jesteś dobrym chłopaczyną - PREZENT
Twoja dziewczyna mówi Ci, że "wpadła" z Twoim kolegą - NIESPODZIANKA
  • Odpowiedz