Wpis z mikrobloga

K---a mirki xD ludzie mnie zadziwiają.

Od 6.20 przestała działać krawędziarka w firmie. Były 3 zaniki prądu i to uznano za przyczynę. Elektryk grzebał coś w niej przez dwie godziny. I wezwał informatyka bo ustalił że padło oprogramowanie. Ten przychodzi z softem na usb, idzie na tył maszyny i chce już podłączać a tu ... mp3 jednej z pracownic się ładuje w porcie serwisowym XD okazało się że było bootowanie z usb i przez to krawędziarka nie działała bo maszyna chciała wystartować z Rhianny czy innej Shakiry xD dwie godziny postoju przez jedna blondynkę :D
Babka zjeby, majster w-------y a ja siedzie na mirko xD
#bekazpodludzi #pracbaza #dziendobry #logikarozowychpaskow
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@enron: takim że oprogramowanie do tego jest na pendrivie, wszystkie urządzenia serwisowe są pod usb.


@szyn3k: a jak ta geniuszka słuchała sobie tych empetrójek? Format powinien w ogóle nie być obsługiwany :)
  • Odpowiedz
@szyn3k:
To nic :) Wymiana monitora w ksiegowosci. Idzie informatyz z monitorem w rekach tym bankowym, idzie po schodach, a zanim leci ksiegowa i wrzeszczy:
Panie zara zara ja na pulpicie mam wazne dokumenty !
Facet sie tak smial, ze malo mu ten monitor nie wypadl.

A niema to tez jak w-----c informatyka i zrobic screena ekranu, ustawic jako tapete i schowac ikony :D
  • Odpowiedz
@szyn3k: nie znam się na tego typu maszynach, ale jakim cudem ona chciała wystartować z pliku .mp3? Nie ma nawet banalnego wykrywania rozszerzenia pliku? Chyba powinniście to zgłosić do producenta.
W sumie, to skoro zwykły pracownik mógł tam sobie coś podłączyć i ją zatrzymać, to ktoś mógłby też pewnie wgrać jakieś lewe oprogramowanie czy cokolwiek i byście przez tydzień dochodzili czemu wycina o 2 mm za dużo czy coś w
  • Odpowiedz
@Bluesgreen: zapewne maszyna działa tak, że jeżeli USB jest wpięte to działa tylko sekwencja startowa z USB, nie ma żadnej próby bootowania z mp3. Samo oprogramowanie jest pewnie odpowiednio szyfrowane i z "lewego" softu również nie zbootuje.
  • Odpowiedz
@smotek: No faktycznie, każdy informatyk się na to wkurzy niesamowicie. Hehe taki dobry trol, patrzcie jak wkurzyłem tego nerda xDDD Bo to wcale nie będzie pierwsza rzecz, którą sprawdzi.


  • Odpowiedz
@Bluesgreen: Nie ma czegoś takiego jak "bootowanie z pliku mp3" xD
OP użył skrótu myślowego: "chciała wystartować z mp3ki" -> "chciała wystartować z odtwarzacza MP3" (który został podłączony, co by się podładował).

Po restarcie taki odtwarzacz może być widziany jako pendrive i jezeli w BIOSie odtwarzacz MP3 jest przed HDD w kolejce do bootowania, a nie ma na nim bootloadera, to mogą być takie akcje jak powyżej. Niektóre kompy potrafią
  • Odpowiedz