Wpis z mikrobloga

Ej, powiedzcie mi coś, jak to jest, jak to się dzieje. Tak serio i szczerze. Po Ogórek wszyscy jadą, jednego dobrego słowa o niej nie słyszałem, tylko szydera i szydera. O Korwinie jest wszędzie głośno i w ogóle krul internetów. Wykop w nim zakochany, moderacja mu śniadanie przynosi a 90% z tych tysięcy userów to zdeklarowane kuce.
W każdej sondzie Internetowej Krul zdobywa milion głosów i miażdży konkurencję.
Powiedzcie mi więc czemu w poważnym sondażu CBOS krul ma tyle samo procent co Ogórek? Czyli zaledwie 3%.
I prosze mi tu nie wyjeżdżać z kłamstwem w sondażach itd. Bo każdy sondaż (oprócz tego wewnętrznego kucowego) pokazuje te same wartości.
Gdzie są te mityczne Internetowe Kuce? Gdzie ich głosy? Gdzie ich podpisy? Czy serio mają po 15 lat i brak prawa do głosu? A może jak dochodzi do wyborów to się wstydzą wyjść z piwnicy rodziców? Jak to jest powiedzcie mi mircowie.
Sondaż : http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17415639,Nowy_sondaz__Komorowski_wygrywa_w_pierwszej_turze_.html#
#korwin #knp #neuropa #4konserwy #polityka
  • 41
@blubi_su: nie ma czegoś takiego jak poważny sondaż 3 miesiące przed wyborami. Ten CBOS-u jest z 70% frekwencją więc sam sobie odpowiedz dlaczego nie może być brany na poważnie, jedynie najwyżej cytowany jako ciekawostka. Jeśli chodzi o Korwina - niższa frekwencja, większy wynik. Wyższa frekwencja, większy wynik faworyta kim by nie był. Tak działa demokracja. I sondaż.
70% frekwencją


@RafiRK: Ale czy ta frekwencja nie wyszła z sondażu? Z mojej wiedzy wygląda to tak że przeprowadza sie pytania powiedzmy u 1000 osób gdzie pierwsze pytanie jest czy weźmiesz udział. No i jak 30% odpowiedziało nie to wyniki sa brane z frekwencji 70%pozostałych.
@blubi_su: Choćby sondaże TNS czy Homo Homini - nawet ich sprawdzalność była lepsza. Zostało udowodnione, że w CBOS występuje dość poważny tzw. house effect. Pracownia ta zaniża poparcie PiS oraz zawyża dla PO. Też duży wpływ może mieć to, że sondaż jest przeprowadzany bezpośrednio u respondenta. Niestety nadal nie potrafiła ta pracownia poprawić swojej metodologii. To sprawia, że można poddać pod wątpliwość tą pracownie i tylko o to mam pretensje -
@blubi_su: działa jak wybory, tylko frekwencja jest zupełnie różna. Jeśli w przyszłych wyborach frekwencja przekroczy 50% będzie to sukcesem. A pytanie było takie.

CBOS raczej nie stoi po żadnej stronie

Sondażownia CBOS podlega bezpośrednio pod Prezesa Rady Ministrów, więc nie można powiedzieć, że jest niezależna. Zresztą możesz prześledzić wyniki.

Zobacz co piszą eksperci.
Pobierz RafiRK - @blubi_su: działa jak wybory, tylko frekwencja jest zupełnie różna. Jeśli w ...
źródło: comment_LIs938AGMTZShkp9V6kZ02Vpl4v1YVZ6.jpg
@Mrboo: Za Korwinem nie przepadam, to żadne novum. Ale z socjologicznego punktu widzenia fascynuje mnie to pospolite ruszenie wielbicieli korwina o których aż huczy od propagandy i spamu przed wyborami, a tuż po nich cisza. Kompletna cisza po (zwykle) sromotnej porażce.
Zastanawiam się więc.
Jeśli ta propaganda na wykopie, ten cały szum Internetowy, od lat nic nie daje. I nic się nie zmienia (przepraszam, korwin się dostał do EU), to może
@blubi_su: To już kwestia Korwina - po prostu tu ma nadreprezentacje popierających i tyle - to żadna niespodzianka od dawna. A ja się wypowiadałem jedynie o swoich wątpliwościach do sondaży przeprowadzanych przez pracownię CBOS. O Korwinie myślę już inni z tobą chętniej podyskutują.