Wpis z mikrobloga

Mirki, tego co wprowadził obowiązkowe skierowania do dermatologa powinno się powiesić za jaja na płocie przy wiejskiej... Wyobraźcie sobie sytuację - mam coś takiego jak Atopowe Zapalenie Skóry i dość poważną alergię na wiele czynników, zmiany skórne potrafią u mnie się pojawić ni stąd ni zowąd i miłe, ani przyjemne to nie jest, a wręcz swędzi i boli. Idę z takim stanem do dermatologa - po skierowanie do rodzinnego, idę do rodzinnego - dzisiaj nie ma szans, #!$%@? jadę na pogotowie do szpitala, gdzie jest oddział dermatologiczny, na izbie przyjęć - zbyt błaha sprawa proszę udać się do dermatologa, wkurzony idę na oddział dermatologiczny, a tam co? Nikt nie wie gdzie jest lekarz XD

#!$%@? mocno wracam do przychodni dermatologicznej i bez słowa do pielęgniarki po wyjściu pacjenta wbijam do gabinetu i pokazuję się lekarce, gdy zobaczyła jak wyglądam od razu zgodziła się mnie przyjąć bez skierowania i poza kolejką. Jednak skierowanie muszę dostarczyć, więc jadę do rodzinnego i zostanę dzisiaj przyjęty tylko i wyłącznie dlatego, że jedną z pielęgniarek jest matka kolegi, z którym chodziłem do jednej klasy od zerówki po koniec szkoły średniej... Mam być o 17, a w kolejce kuźwa same starsze Panie, żwawo obgadują wszystkich pacjentów...

I jak w tej służbie zdrowia ma być dobrze skoro jednym przepisem można zrobić tyle cyrków?

PS: Normalnie do tej Pani dermatolog chodzę prywatnie (koszt 80 zł za wizytę), ale ograniczyła teraz przyjęcia tego typu do jednego dnia w tygodniu - piątku, więc nie wytrzymałbym tyle czasu, a co do samego AZS - nie polecam, choroba od urodzenia - życzę, żeby waszym dzieciakom nigdy się coś takiego nie przytrafiło, tym bardziej, że liczba chorych wśród noworodków rośnie z roku na rok.

#gorzkiezale #sluzbazdrowia #dermatologia #atopowezapalenieskory #elavwszpitalu
  • 25
  • Odpowiedz
@soft1house: mam nadzieję, że jego objawy nie są tak jak moje - na twarzy, po stokroć wolałbym zgięcia łokci i kolan, no ale cóż, choroba nie wybiera
  • Odpowiedz
@soft1house: ja mam akurat uczulenie na większość traw (kosiłeś kiedyś trawę w masce przeciwgazowej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i u mnie to odpada, za dzieciaka mama nacierała mnie sokiem z eukaliptusa, ale też zaczął mnie po paru latach uczulać
  • Odpowiedz
@soft1house: ja teraz idę ponowić badania u alergologa, a potem dobrać dietę do dietetyka z wyeliminowaniem alergenów krzyżowych, sprawdziłem sobie samą brzozę... i jest masakra
  • Odpowiedz
@soft1house: jednak o obniżonym ryzyku się okazuje, w sumie lateks mnie tylko raz uczulił, ale podejrzewałem wtedy podrażnienie spowodowane innym czynnikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz