Wpis z mikrobloga

Cześć all. Przejdę do sedna sprawy. Mam problem z przesłaniem wiadomości za pomocą rf na dwóch #atmega 328 na programatorze usbasp. Dodam, że nie mam zrobionej komunikacji szeregowej tzn. przewodu ftdi i nie mogę sprawdzić Serial'em czy coś się wysyła/odbiera.
Kod nadajnika:
Nadajnik
Kod odbiornika:
Odbiornik
Kod wydaje się być ok. Podłączenie również, nadajnik do PINu 12 czyli PB4 a odbiornik do pinu 11 czyli PB3. W załączniku wysyłam zdjęcie podłączenia.
Dzięki.
#elektronika
Pobierz wolacinio - Cześć all. Przejdę do sedna sprawy. Mam problem z przesłaniem wiadomości ...
źródło: comment_Ar5DqWkhVaPVCYFmMzqeusAYbraFX1lY.jpg
  • 16
@wolacinio: a sprawdzałeś pod np. arduino albo RPi czy ta para odbiornik-nadajnik jest ok? Ja kupiłem dwie pary to jeden odbiornik był uwalony. Inna sprawa, że nie widzę byś dolutował anteny - mnie bez nich nawet na tak małej odległości nie chciało działać. Po dolutowaniu anten mam kilka metrów bez problemu.
@WebSpider: Nie sprawdzałem. Kupiłem dwie pary, teraz mam dostęp do jednej. Bez anteny powinno spokojnie kilkanaście metrów przesłać, a ja mam odległość 10cm, więc antena nie jest tu problem. Albo fizycznie nie działa albo problem z kodem. Nic innego nie może być.
na programatorze usbasp


@wolacinio: A z czym jesz kanapki?

const char *msg = "on";

vwsend((uint8t *)msg, strlen(msg));

No i co? Mamy NTS - null terminated string bez nula.

const char *msg = "on";

const char *msg = "on\n";

Widzisz różnice?
Edit - jak założysz anteny to możesz zawołać.