Wpis z mikrobloga

Mireczki wy moje,
Szukam jakiegos servera na moje rozne zabawki - potrzebuje roota i najlepiej na SSD. Budzet to, powiedzmy, 1000zl na rok.
Obawiam sie, że w tej cenie dedyka nie znajde, jeno VPSy.

Do czego? Do wszystkiego generalnie, na co bede mial ochote - ale nic produkcyjnego :)

Trochę sobie szukalem w necie, w teorii wiem, czym sie różni OpenVZ vs KVM - no ale jak oferuja pamiec gwarantowana na OpenVZ (czasem nie pisza w ogole, tylko ze RAM) to chyba nie ma roznic vs KVM (poza siecia, ale tam jakis cudow nie planuje). Patrzylem oczywiscie na webhostingtalk ale tam generalnie serwery u kazdej firmy to dno, i kiedys byly dobre, ale juz nie teraz.

Ktos cos jest w stanie polecic? Lokalizacja tez w sumie obojetna...

#hosting #serwery wolam #webdev bo moze wiedza #prawieprogramowanie
  • 40
. Możesz zrobić obraz/backup i wtedy usunąć droplet


@Jacob: no, czyli efektywnie nie place za droplet (tylko, jak mniemam, za snapshot - ale nigdzie nie widze cen).

@Daredzik: hmmm, a cos wiecej? Bo ciezko cos znalesc pod haslem unicloud sensownego...
@edgar_k: Jeśli nie masz żadnej strony która ma działać 24/7 to można się bawić. W innym przypadku jesteś skazany na ciągłe działanie dropletu bo cała ta impreza to strata czasu.
Snapshoty są darmowe.

Aha i pamiętaj o własnym skrypcie do backupu bazy.
DigitalOcean ma #!$%@? robią backup na działającym droplecie, co z tego, że akurat może iść coś do bazy.
W efekcie przywrócenie backupu który oni zrobią (backup całego dropletu) może
Jeśli nie masz żadnej strony która ma działać 24/7 to można się bawić


@Jacob: niby nie, ale z drugiej strony cos czuje, ze i tak wszystko bedzie chodzic 24/7 wiec pora stlumic wewnetrzna cebule ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hauleth: Jak możesz to potwierdź to bo ja sprawdzałem znacznie wcześniej i jednak naliczali. Jeśli okaże się, że poszli po rozum do głowy to... ja tak chyba migruję na jakiegoś vultura albo zenhost xd ...nie no z zenhostem to heheszki.

Te backupy DO są o kant dupy. Pomoc techniczna też taka jakby jej nie było.
@Jacob: @Hauleth: W Helpie DO jest
Am I charged while my droplet is in a powered-off state?

Yes. Your diskspace, CPU, RAM, and IP address are all reserved while your droplet is powered off. If you want to save a droplet for future use take a snapshot of it and then destroy it. You'll be able to create a new droplet from the snapshot image anytime to bring it back