Wpis z mikrobloga

Z racji, że oficjalnie wkroczyłem na drogę redukcji mam kilka pytań, ale najpierw trochę informacji o mnie, coby łatwiej było odpowiedzieć. Mam 16 lat, 180 cm, 79 kg, bf to coś pomiędzy 20 i 25%, a mój staż to 3,5 miesiąca. Przez ostatnie półtora miesiąca robiłem klasyczny split, lecz uznałem, że w ten sposób za rzadko robię klate i bicepsa, a za często nogi xD, więc teraz zaczynam ćwiczyć wg stronglifts 5x5. Moim celem jest przede wszystkim zwiększenie siły i poprawienie wyglądu, czyli schudnięcie do 65 - 70 kg (nie wiem czy te 65 kg jest realne, gdyż byłoby to ok. 3 - 8% bf). Moje obecne maksy jakie robiłem: przysiad - 90 kg, martwy - 90 kg, wyciskanie 60 kg (w przysiadzie i mc mam jeszcze trochę zapasu, w wyciskaniu nie).

No i teraz przejdę do sedna. Tak więc:

1. Czy do planu stronglifts 5x5 jest sens dodać kilka ćwiczeń np. na klate (którą mam bardzo słabą) lub bicepsa, albo ćwiczenia bardziej ogólnorozwojowe np. pompki na poręczach lub podciąganie, czy zostawić ten plan taki jaki jest?

2. Czy basen, tabata i krótkie interwały albo cokolwiek innego może zastąpić nudne bieganie/pedałowanie/orbitrekowanie?

3. Dieta, czyli coś czego nienawidzę ( ͡° ʖ̯ ͡°). Po pierwsze nie jem warzyw i owoców. Żadnych. Po drugie liczenie makro jest męczące w #!$%@?. Po trzecie dieta jaką mi wyliczyło na myfitnesspal.com to - uwaga uwaga - 1200 kcal (B: 60 g; W: 150 g; T: 40 g). Wczoraj spróbowałem tak jeść i było źle - byłem głodny, rozdrażniony oraz zmęczony. Dziś odkryłem, że jeśli dodam cardio do dziennika na myfitnesspal to mogę zjeść więcej, a dokładniej 1700 kcal (B: 80 g; W: 200 g; T: 55 g). Zjadłem tyle i nie czuję się głodny (a chyba powinienem być?). I tu rodzi się pytanie - jak żyć? Jeść 1200 czy 1700? Czy może coś pomiędzy?

3 a) Czego ściślejsze przestrzeganie jest ważniejsze kcal czy makroskładników?

3 b) Jeżeli będę przestrzegać tych ograniczeń to czy mogę jeść normalne rzeczy (tzn. niezdrowe xD)?

4. Czy powinienem kupić suplementy? BCAA, kreatyna lub szczególnie przed treningówka brzmią zachęcająco.

To narazie tyle z rzeczy z którymi mam największy problem.



#silownia #mikrokoksy #dieta #redukcja
  • 14
@Niktkolwiek:

Czy do planu stronglifts 5x5 jest sens dodać kilka ćwiczeń


mogą być te z ciężarem własnego ciała

Czy basen, tabata i krótkie interwały albo cokolwiek innego może zastąpić


Może

nie jem warzyw


jedz #!$%@? #!$%@? warzyw

1200 kcal


Zacznij od 2000 niezależnie od ilości treningu i co tydzień sprawdzaj wagę

nie czuję się głodny (a chyba powinienem być?)


Nie, nie powinieneś

kcal czy makroskładników


makro, potem białko, reszta na końcu
@Niktkolwiek: 1. Zostawić. Takich planów się nie rusza jak się nie ma silnych podstaw zbudowanych.
2. Tak
3. Nie wiem jak, to wyliczyłeś skoro wrzuciłem twoje dane do kalkulatora i wyszło, że masz TDEE na poziomie 2500kcal. Na redukcji obcinasz -500, możesz trochę więcej.
3a. Kalorie i makroskładniki.
3b. Nie przy takim bf'ie. Naucz się co to jedzenie zdrowego żarcia (przysłowiowej kury z ryżem). Jak zobaczysz kratę na brzuchu, to będziesz
@Niktkolwiek: już ci @berti wytłumaczył generalnie prawie wszystko. Z jedzeniem zacznij nawet od 2400kcal, 5-6 posiłków dziennie. Pomierz obwody (zwłaszcza pas) i zapisz razem z wagą. Kontrluj/mierz co 2 tygodnie i ewentuanie albo odejmuj z tych 2400kcal po 100kcal i obserwuj jak organizm reaguje. Dodatkowe ćwiczenia - podciąganie po dniu z MC 3 serie do upadku własnym ciężarem ciała (jak nie dajesz rady to podciągaj się z gumą), pompki na poręczach
@BojtaS: no ziemniaki i cebulę mogę zjeść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@berti:

jedz #!$%@? #!$%@? warzyw> wiem, że brzmi to głupio, lecz warzyw nie znoszę z owocami jest lepiej, ale też nie idealnie.

leniwy a bierze się za trening. nie wróżę sukcesów> siłę mam by to przeglądać, ale po pewnym czasie zacząłem się w tym wszystkim gubić więc wolę spytać tu
@Niktkolwiek: Zacznij wyżej tak jak ci pisałem, rozkręć metabolizm aby miał potem z czego odjąć. Bo jak zaczniesz od 2000kcal to się może okazać przy nomalnym jedzeniu, że to za duży minus i polecisz szybko zarówno z fatu jak i mięśnia który już masz a tego nie chcesz. Może się też okazać że organizm się zaadoptuje i polecisz w dół z wagą i wymiarami przez 2-3 tyg i staniesz w miejscu.