Wpis z mikrobloga

#produkcjamuzyki #ableton #perkusja #vst

Chyba sobie założę osobny tag...

Mirki znacie jakiś dobry tutorial, tip cokolwiek do wykreowania mięsistej perkusji i jak ogarnąć overhead jak na przykładzie poniżej albo w ogóle dobry overhead. Chciałbym sobie zrobić taki zestaw w drum rack. Jak macie sprawdzone VST to kupię. Nie chodzi mi o żaden elektroniczny zdupstep itd. Chciałbym zrobić coś takiego jak w Vessels - Monoform z sampli akustycznych, które posiadam albo które podacie do pobrania lub kupienia ale nie za miliony :). Moja biblioteka to Biblioteka Abbey Road 60' w "plajerze" Kontakt 5, sample pobrane z musicradar.com oraz z 99sounds.org, biblioteka Ableton oraz instrumenty pobrane ze strony producenta Ableton.com. Sam nie potrafię tego ogarnąć
Vessels to tylko przykład o co mi chodzi.

Vessels - Monoform

www.youtube.com/watch?v=0o4pBGzE1Q4
  • 8
@tarzan_szczepan: Jeżeli masz wersję z Komplete Elements to ciężko będzie uzyskać dobry efekt bo ta perkusja ssie pałkę (perkusyjną oczywiście). Jest okrojona ze wszystkiego poza overheadami i stopą, waży kilkanaście razy mniej niż pełna wersja. Nada się tylko do specyficznych zastosowań. Jeżeli chcesz konkretne sample akustyczne to prym na rynku wiedzie XLN z ich Addictive Drums, od wersji drugiej w końcu można brać pojedyncze biblioteki, jest taniej i lepiej, Fairfax vol
@tarzan_szczepan:

Z góry mówię, że jestem trochę wcięty, więc mogę wytłumaczyć niejasno - zakładasz kompresor na wysyłce z outputem na maksa, średnio atak i release, threshold minimalnie, i potem na auxie dopasowywujesz wartość tego kompresora - czyli to co ktoś tam wyżej napisał - kompresja równoległa, czyli inaczej bus compression ;)