Wpis z mikrobloga

Ok, mam w10 na Lumii 635.
Pierwsze wrażenia po 10min użytkowania. Nie ma tej płynności jak na stabilnej wersji WP8.1. Widać coś w rodzaju delikatnego spadku fpsów w animacjach. Czuje się jakbym przesiadł się na Androida ze średniej półki.
Nie śledziłem dokładnie co nowego ma wyjść na w10, ale tak. Początkowo ekran z kaflami był identyczny jak w 8.1. Po wejściu w ustawienia i ponownym ustawieniu tapety wszystko się zmieniło tak jak na przedpremierowych screenach tzn. tapeta jest na całym ekranie, a na niej półprzeźroczyste kafelki, nie znalazłem póki co opcji ustawienia poprzedniego wyglądu.

Doszła nowa apka Eksplorator plików i nie zastępuje ona dotychczasowych Plików - obie mam zainstalowane, obie widnieją na liście apek.

Kalendarz po staremu, poczta email po staremu, IE też wygląda identycznie.

Było pytanie jak działa szybkie odpowiadanie na smsy z banera i czy działa w messagerze. Samo odpisywanie na smsy działa ok, dopóki otrzymany sms nie jest zbyt długi. Wtedy cały nie mieści się w rozwijanym okienku. W messagerze na chwilę obecną szybkie odpisywanie nie działa.

Było pytanie o działanie podstawowych aplikacji. Tylko Mirko, Endomondo, Facebook, Allegro, MetroTube, Twitter program tv od wp.pl, MixRadio uruchomiły się bez problemu, pobieżne sprawdzenie nie wskazuje na to, aby coś miało nie działać.

Czekam na sugestie co sprawdzić, co opisać, a sam zabieram się na dalsze testowanie i zwiedzanie nowego menu ustawień.
Powiedzcie też jakie screeny chcecie zobaczyć, bo obejrzałem już dostępne i linkowane tu galerie i nie chciałbym bez potrzeby dublować obrazków.

Wołam @michalkosecki @Helio3 @Shasorii bo byli najbardziej zainteresowani jak do tej pory.

#wp10beta
  • 25
@maraton: Na chwilę obecną ciężko powiedzieć. zainstalowałem bo lubię wszelkie nowinki i spodziewałem się, że super działać nie będzie. Na pewno nie polecam instalacji osobom, które chcą mieć nadal superpłynny system. Bo tu zdarzają się przycięcia czy chwilowe braki w wyświetlaniu kalefków przy powrocie z jakiejś apki na puplit.
@iso9001: Dlaczego szeroki? Jest normalny, tak jak do tej pory, przesunięcie w lewo to lista aplikacji, w prawo nic się nie dzieje ;).

@pitrah606: Tak, są półprzezroczyste, można ustawić ich kolor - motyw - kolory jak do tej pory, poza tym innej regulacji nie ma. Można ewentualnie zabrać tapetę i wtedy nie będą półprzeźroczyste. Szczerze? Wygląda to jak Android - tapeta, a na niej prześwitujące widżety. Hamburger to gunwo, okropnie
@iso9001: To może rzeczywiście wina innego operatora. Dodam jeszcze, że do tej pory miałem też zainstalowane PfD, może to miało jakiś wpływ. Ale ogólnie póki co stwierdzam, że w10 jest bez rewelacji, mają jeszcze dużo pracy, żeby wszystko dobrze śmigało.