Wpis z mikrobloga

Mireczki poproszę przepis na zdrową owsiankę na śniadanie dla koksa. Z czym podawać aby była zdrowa i smaczna. Suszone owoce odpadają bo ich nie lubię. Próbowałem już samą bez niczego i smakuje jak papier. Robiłem też z jogurtem owocowym i już znacznie lepiej ale jogurt ma za dużo węgli prostych.

#mikrokoksy #silownia #dieta
  • 11
@ethics: ja dodaje granata, posypuje cynamonem. Możesz też spróbować zrobić pieczoną z miodem i orzechami-zimna następnego dnia też jest dobra a i pospać można kilka minut dłużej bo śniadanie czeka. Wspomniana odżywka białkowa to też super pomysł.
Suszone owoce odpadają bo ich nie lubię. Próbowałem już samą bez niczego i smakuje jak papier. Robiłem też z jogurtem owocowym i już znacznie lepiej ale jogurt ma za dużo węgli prostych.


@ethics: Widzę jakiś błąd w Twoim rozumowaniu. Suszonych owoców nie chcesz dodać, tylko dlatego że nie lubisz, ale przecież w suszonych owocach jest więcej cukrów prostych niż w takim jogurcie. No chyba, że masz na myśli jogurt smakowy.

Polecam
Zawsze dodaję trochę odżywki białkowej i chociaż ma smak owocowy to nie może się przebić (smakowo) przez 100g płatków owsianych.
@ethics: owsianka z gorzkim kakao i bananem jest królową owsianek. Ja robię na wodzie i i tak 10/10. Z tym, że jestem odzwyczajona od słodkiego smaku, więc jeśli Ty nie jesteś, dodaj odżywkę, jak pisali wyżej, lub - mój patent - zrób ją na herbacie smakowej (np. na rooibosie waniliowym). Cynamon i aromaty zapachowe do ciast też są świetnymi dodatkami.