Wpis z mikrobloga

Zawsze śmieszą mnie ci wszyscy, którzy uuuu #nostalgia mocno za #lata90 i inne przeszłości na kiju.
Porównajmy:

lata 90.

prlowski syf przeplatany z nowoczesnością w postaci okropnych nowoczesnych budynków wyłożonych na ścianach kafelkami łazienkowymi w pastelowym turkusie i fiolecie

asfalt, asfalt wszędzie

boom na samochody, nawet najgorsze bo hehehwolny rynek to moge c'nie janusz?

jedyna rozrywka to telewizja, dzisiaj to jest nie do wyobrażenia sobie

jakieś bazary i kramy #!$%@? gdzie popadnie obok tego gigantyczne śmietniki

to słynne wychodzenie na dwór pod blok gdzie hehe seba z woleja podaj hehe żenujące osiedlowe wojny z guwniakami z bloków po drugiej stronie ulicy, jedyna rozrywka dla guwniaka, zapoznawanie się z patosebami wąchającymi klej za garażami

jakieś chińskie bajki na kiju które guwniaki wspominają do dziś bo tylko to leciało, rodzice sadzali dziecko przed TV bo naoglądali się #!$%@? amerykańskich komedii rodzinnych najgorszego sortu filmów gdzie dzieci i telewizor żyją w pełnej symbiozie


a dzisiaj?

obskórne bloki ocieplone i pomalowane, cywilizowanie miejsc parkingowych, renowacja budynków modernistycznych w centrach miast, nowe budynki z reguły pasują do otoczenia

rewitalizacja centrów, powrót do brukowanych uliczek i chodników, czysto

wyprowadzanie aut z centrów, strefy parkowania, parkingi buforowe by chociaż trochę ograniczyć ten syf, inna świadomośc ludzi - sami wybierają rower albo zbiorkom

telewizję oglądają tylko bezmózgie grażyny dla których naciśnięciie 'power' na obudowie równoznaczne jest z detonacją głowicy jądrowej w ich domu, nikt normalny nie ogląda telewizyjnego gówna, piracone filmy o dowolnej porze dnia, muzyka na YT albo spotifaj, błyskawiczna komunikacja - skajp czy hehefejsik, nie mówiąc o nowoczesnych telefonach komórkowych z gps, wi-fi, kamerą i aparatem 100x lepszym niż zwykłe aparaciki kompaktowe 10 lat temu, internet w telefonie, tablety jak ktoś jest leniwą #!$%@?ą i musi lurkować sieć tak by nie siadać w łóżku do laptopa, możliwośc umieszczania danych w chmurze gdzie ma się dostęp z dowolnego podłączonego urządzenia, wszystko jest w internecie, jest to jedyna możliwość zapisu się do szkoły średniej i na przedmioty na uniwersytecie. nawet serwisy plotkarskie działają pełną parą co wbrew logice nie doprowadziło jeszcze do upadku jakiś claudii, życia na gorąco czy twojego imperium, a szkoda

żeby się rozerwać nie trzeba wychodzić z domu, wyżej wspomniane filmy i muzyka o dowolnej porze dnia, śmieszne obrazki na każdym kroku, highlevelowe technicznie gierki dzięki którym można przezywać wielką przygodę w magicznym świecie a nie jedyna możliwość to wyjście z bloku do takich jak on półmózgich dzieciaków

wszystkie kreskówki świata dostępne w internecie, człowiek nie jest uzalezniony od programu telewizyjnego tylko ogląda co chce i kiedy chce i telewizor jest może komuś potrzebny jako ekran do plejstejszyn albo xboxa bo innej funkcji nie widze dla niego, no jeszcze jako drugi ekran do kompa

nowoczesne szybkie auta które połowę rzeczy robią za kierowcę

możliwośc kupowania nawet głupiego biletu w automacie a nie w kasie z panią halinką co się jebnie przy wpisywaniu stacji albo musi na kawkę pójść

mozliwość płacenia kartą samym przykładaniem jej do czytnika a nie opasły wart kradzieży portfel, dzisiaj w każdym cywilizowanym spożywczaku zapłaci się kartą a nie guwniakami wysypanymi z kieszeni, nie wspominając o tym że można robić przelewy przez internet a nie czekać w kolejce na poczcie


i jak tu nie kochać naszych czasów? przecież wszystko jest w zasięgu ręki.
  • 9
@QuantuumMechanist: Ludzie zawsze będą mieli nostalgia motzno tak już działają umysły.
Moja babcia chciała powrotu komuny bo za komuny jej się dobrze żyło, była młoda wszystko się wydawało super, w nowym świecie się nie umiała odnaleźć. Tak samo teraz ludzie nostalgia bo wszystko wydawało się takie tajemnicze. Sam pamiętam sieci komputerowe, komputry etc. jak coś się udawało zrobić to szok i satysfakcja.
Na starość pewnie będę tęsknił za 2014/2015 o ile
@QuantuumMechanist: i właśnie dlatego ze wszystko jest w zasięgu ręki ludzie stają się leniwymi #!$%@? i podwórka sa puste bo nie trzeba już z matim wyjść pogadac bo na fejsiku można i nie trzeba się w zasadzie w ogóle do nikogo odzywać
@bramborak: A mnie się wydaje że ta nostalgia jest taka mega sztuczna, wmówiona przez kwejki i inne wykopy, bo wszędzie heheh wszyscy oglądali dragon bala i jatamanów a tak naprawdę pewnie z połowa ludzi nie miała wtedy satki i RTLu. Tak samo z tym, że kiedyś to hoho biegało się i w ogóle a teraz tylko kompy, a wystarczy, że wczoraj zrobiło się ciepło to już park pełen dzieciaków.
wszystko jest w zasięgu ręki ludzie stają się leniwymi #!$%@? i podwórka sa puste bo nie trzeba już z matim wyjść pogadac bo na fejsiku można i nie trzeba się w zasadzie w ogóle do nikogo odzywać


@lazer: ta jasne, co do dzieci to już napisałem, co do wszystkiego w zasięgu ręki to przecież lepiej, że można porównać źródła, a nie wiedzieć o świecie tylko tyle, co w DT powiedzieli po
@QuantuumMechanist: Lwia część pewnie ma to na wyrost.
O sobie mogę powiedzieć, RTLu nie miałem bo mieszkałem w dzielnicy domków jedno rodzinnych a moi rodzice nigdy zbytnio za technologią nie byli daltego satelity też nie było aleee kuzyn nagrywał mi Dragon Balla na kasety VHS. Bajki z polonii 1 oglądałem bo byłą dostępne wtedy myślelismy, że to jakaś piracka telewizja i w ogóle ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@bramborak: @Krawwo: No ja właśnie też nie miałem RTLi, tylko w sumie 3 programy, a jak zaczęło odbierać Polsat to był szał na maks. Tak samo z tymi starymi konsolami - tylko jeden koleś miał, ale był z bogatej rodziny i zawsze miał wypasione zabawki, ale tak czy siak jak szliśmy do niego pograć to chwile grania w contre a potem się szło grać w gałe. Niby dzieciństwo spoko, bo