Wpis z mikrobloga

kuźwa, wymieniłem w aucie dwa tygodnie temu olej. Dziś patrzę, a pod autem plama oleju, która zbierała się tam już od kilku dni.
Pod autem, na szybko okazało się, że to na bank nie jest nieszczelność śruby miski olejowej, bo ta była w sumie czysta i wyglądało jakby olej wyciekał gdzieś z prawej strony (patrząc spod auta w stronę przodu). Ktoś wie co to może być?

#mazda #mechanikasamochodowa #motoryzacja #auta
  • 15
Wiesz są diesle benzyny. Nie jestem fanem mazdy więc się nie orientuje. Pytanie dokładnie o miejsce.
Z prawej strony masz skrzynię biegów, nadal głowicę, półoś która przechodzi przez skrzynie, a tak nic specjalnie więcej. I wiadomo z prawej idą też przewody olejowe.
@QaDo: to jest diesel. W sumie moja fachowa znajomość z autem ogranicza się do sprawdzania oleju i ewentualnie uzupełnienia płynu do spryskiwaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jutro pojadę do jakiegoś mechanika, na lekki rekonesans. Odezwę się co z tego wyniknie
No coś Ty walnięte turbo na uszczelniaczu i powódź olejowa ? Niemożliwe, zajmuje się regeneracją turbin i nie ma szansy na takie coś, zalałyby się tłoki olejem.
Nie ma się co przejmować.
PS> miejsce wycieku dobry mechanik znajdzie w 5min, zakładając, że nie będzie od razu widoczne