Wpis z mikrobloga

Mam pytanie co do ubezpieczenia i zniżek.
Z tego co wiem, to przykładowo rejestrując samochód na kogoś kto ma zniżki a robiąc siebie współwłaścicielem zniżka na OC będzie i ja stopniowo też je będę za jakiś czas miał?

A czy to tak samo działa gdybym ja był właścicielem w dowodzie rejestracyjnym a osoba ze zniżkami wpisana jako współwłaściciel?

I czy przy zakupie auta musi być wpisanych 2 kupujących?

#motoryzacja #samochody #oc #ubezpieczenie
  • 6
Zielonka się pogubiła w komentowaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak, działa to tak jak myślisz. Dwóch współwłaścicieli - do OC bierzemy korzystniejsze zniżki a druga osoba stopniowo sobie buduje własną historię, nie jest ważne w jakiej kolejności są w dowodzie rej.

Dwie osoby muszą być w dowodzie rejestracyjnym więc najprościej będzie obie osoby wpisać na umowie/fakturze zakupu
@Mikseth: To zależy od konkretnego towarzystwa - niektóre biorą zniżki najbardziej korzystnego współ a inne najmniej. Jeszcze inne mają to w d.. i patrzą tylko na liczbę lat posiadania polisy i liczbę szkód w tym czasie z np. ostatnich trzech lat. Musisz sprawdzić konkretne towarzystwo. Pamiętaj też, że to, że towarzystwo da ci maks. zniżek nie znaczy, że tam będzie najtaniej.
@PanPolisa: Są. A w przypadku, gdy jeden z współ. miał szkodę, to chyba wszystkie towarzystwa biorą opcję mniej korzystną. Co do kolejności w dowodzie, to też bym nie był taki pewien. Są towarzystwa, dla których liczy się pierwszy właściciel z dowodu.