Wpis z mikrobloga

@garniturowiec: Wydaje mi się, że to trochę bliżej obecnych czasów będzie. Max kilka lat temu. Podobno Maserati miało coraz mniejszą produkcję, a on przeprowadził restrukturyzację i marka rośnie od jakiegoś czasu w siłę. Ale już nie pamiętam, gdzie to czytałem, a bardzo by mi się przydało.
@Leafdrop: Luca Montezemolo tak do końca chyba nie był nigdy prezesem Maserati - rządził w Ferrari, a przez pewien czas, wszystkie decyzje podejmowane w tej pierwszej firmie musiały być zatwierdzane przez Lucę. Prawdziwy rozkwit Maserati przypada jednak później, na czas prezentacji Gran Turismo i teraz, gdy dołączyło Ghibli.
@Skibil: w każdym razie ciężko powiedzieć o kogo @XsomX chodzi. Szczytowy niż Maserati osiągnęło w 1997, od 1998 do 2005 to właśnie Luca di Montezemolo prowadził tą firmę, i właśnie w tych latach powstało Quattroporte V gen.(2003), Coupe/Spider(2001) oraz najszybsze dotychczas Maserati, MC12(2004)
@Leafdrop: @Skibil: Ja to mogłem czytać maksymalnie dwa lata temu. To był tekst z jakiegoś magazynu dla menadżerów i właśnie Maserati był przytoczony jako jeden z najlepszych przykładów, jak dobry szef potrafił przywrócić firmie dawny blaski i zwielokrotnić jej przychody. Wydaje mi się, że to chodziło o Haralda, bo nazwisko Luci totalnie mi nic nie mówi, nic się w pamięci nie odzywa.