Wpis z mikrobloga

Ogólnie napawam nienawiścią do #renault - już przed tym jak musiałem wyjeździć swoje godziny w eLkowej cliówce.
Jednakże niesamowicie podoba mi się nowe Twingo - zarówno ze względów stylistycznych jak i niespotykanych rozwiązań (RR w miejskim dupowozie) Szczególnie w wersji 90 konnej wydaje mi się, że musi się nim jeździć co najmniej ciekawie.
Czy ktoś z mireczków miał okazję zasiąść za kierownicą tego pudełka na buty? Zastanawiam się nad ruszeniem tyłka na jazdę testową, jestem ciekawy czy warto :) #kiciochpyta #motoryzacja
  • 7
@Klejnot_nilu: Też mi się niesamowicie podoba to małe miejskie reno. Siedziałem w nim za kierownicą, siedziałem też na tylnej kanapie, ale tylko przez chwilę w salonie Renault, więc nie powiem ci nic więcej poza tym, że mi się spodobało i jak to się mówi, jeździłbym. Co prawda, nie jestem jak @benzdriver (bez żadnej złośliwości) i nie wymagam od każdego samochodu komfortu i prestiżu na miarę Mercedesów oraz jestem przyzwyczajony do ekstremalnej
@white_duck: Dokładnie! Wiadomo, jest to miejskie autko i nie ma co wymagać cudów na kiju. Jestem ciekawy jak wygląda poziom hałasu w srodku,na co dzień jeżdżę grande punto, a to auto jest fenomenalnie wyciszone jak na swój segment. Miałem styczność z fiatem 500 (który jest dla mnie niesamowitym rozczarowaniem, bo oprócz wyglądu i super skrzyni biegów nie ma nic do zaoferowania, na dodatek jest głośny jak cholera), podobnie sytuacja się ma
@piotruslo: @Klejnot_nilu: @elvisiako: Twingasa miałem mieć, ale oddałem. Za to później jeździłem Smartem, który na Twingo bazuje. Widać to nawet w środku, bo niektóre rzeczy są przeszczepione prosto z Renault. To, czym tak się ekscytowałem zanim pierwszy raz wsiadłem, czyli właśnie RR, jest tu nieodczuwalnie (poza rozkładem mas). ESP nawet na śniegu tak szybko ingeruje, że bardziej efektownie da się rzucić dupą na ręcznym niż tutaj z butem w
@Dziekan5: Hahaha, czyli z tego co opowiadasz rozczarowałbym się, chyba nic co mnie tak denerwuje jak zbyt nachalna kontrola trakcji. Odruchem dla mnie jest wyłaczenie ASR w moim kropku, a pelnia radości jest kiedy od czasu do czasu przestają mi działać wszystkie systemy (ESR,ABS,Hill holder etc) wtedy puncia bardzo szybko lubi zarzucić pupą, co w połączeniu z opuszczonym lotniskiem w moim mieście jest genialną mieszanką do poprawy umiejetnosci. Plus silnik 1.4
@Klejnot_nilu: Renaulty są całkiem fajne, części nie sa takie drogie jak się wydaje i przede wszystkim w Polsce w każdym większym i mniejszym mieście części są bardzo łatwo dostępne. Ja akurat kupuje zawsze przez internet na salko.pl bo wiem co potrzebuje a nie mam czasu na chodzenie i szukanie.