Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 23: 12.01-8.02.2015
Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

Po dłuższej przerwie spowodowanej brakiem czasu wracam z wydawaniem listy. Przez ponad miesiąc nie raczyłem was paczkami, teraz należy nadrobić. W dzisiejszym wydaniu 25 utworów, na wysokim poziomie (top 5-6 w tygodniach, w których zostały wydane). Dużo house (szczególnie future).

25. Paris Blohm - Demons (feat. Charles) || #bigroomprogressivehouse
Zaczynamy od followupa do Left Behinds tego samego producenta. Utwór dobry, spoko wokal, ale wolałbym, aby Blohm zaserwował nam coś w innym stylu.

24. DubVision - Broken (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Początek progresywny, jak w produkcjach ze stajni SIZE . Następnie wkracza wokal i typowy bigroomowy cukierek. Niestety mi utwór szybko się znudził, ale mimo to nie jest zły.

23. Steerner, Martell & William Ekh - Sparks ft. Corey Saxon (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Bardzo przyjemny utworek wydany za darmo. Od pierwszego odsłuchu słychać dźwięki typowe dla Aviciiego . Słucha się dobrze i wprawia w radosny nastrój.

22. Quintino - Winner (Original Mix) || #house #futurehouse
W utworze tym słychać dwa style: bigroom i futurehouse - czyli Quintino poszedł po najniższej lini oporu i wybrał dwa, zależne od mody gatunki. Break jest typowo bigroomowy, po nim następuje drop, któremu najbliżej jest do future, aczkolwiek jest to lekki miszmasz z bigroomem. Niestety utworek szybko mi się znudził.

21. Shermanology - I Want You (Original Mix) || #house #futurehouse
Kolejni, którzy postanowili wypuścić future house. Sam drop i melodia jest całkiem chwytliwa, chociaż wokal Shermanology bardzo często mnie irytuje i tak jest tym razem.

20. Mike Hawkins & JETFIRE - Desert Storm (Original Mix) || #bigroom
Nienawidzę utworów utrzymanych w tym stylu, jednak mogę powiedzieć, że ten się wybija ogromną mocą i jest to jego główna zaleta. Dla fanów orientalnych dźwięków.

19. BYNON & Domeno feat. Alice Berg - Golden Hearts (Dannic Edit) || #bigroomprogressivehouse
Wielkie wytwórnie czasami dają szansę mniej znanym producentom i tak jest tym razem Revealed postanowiło wydać ten utwór w Editcie Dannica (chociaż nie słyszę go tu specjalnie :P). Ogromnym plusem tej produkcji jest wokal, który jest po prostu świetny, bardzo dobrze współgra z breakiem. Z dropem jest już trochę gorzej, nie ma tutaj jakiegoś powiewu świeżości, przypomina mi produkcje StadiumX.

18. Crazibiza - Hard 2K15 (Original Mix) || #house
Pierwsze odświeżenie na liście. Kto nie zna tego motywu? Do tego Crazibiza , czyli mistrzowie house dodali swoje charakterystyczne dźwięki i mamy porządny kawałek.

17. 3LAU & Nom De Strip feat. Estelle - The Night (Original Mix) || #bigroom
Typowy, dobry bigroom z Revealed wykorzystujący nieśmiertelny motyw z Rhythm Of The Night . Do tego zaserwowano nam dźwięki typowe dla progresywnych electro i electro-housów. Dobra produkcja.

16. Redondo & Ferreck Dawn - Something Else (Original Mix) || komercyjny #deephouse
Może nie jest to "Coś innego", ale mimo to kawałek dobrego, aczkolwiek komercyjnego deephouse. Najbardziej przypadła mi w tej produkcji linia basowa.

15. Flatdisk feat. C. Todd Nielsen - Systematic Overdose (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Utwór, który przeszedł trochę bez echa, a szkoda. Miły wokal, dobra melodia i pomysłowy drop, który wyróżnia się na tle innych, progresywnych bigroomów.

14. Pep & Rash - Rumors (Original Mix) || #house #futurehouse
Następny z kolei utwór od tych panów, który prezentuje dobry poziom. Chyba na dobre zadomowili się na liście wiodących producentów future house i propagują ten gatunek dla mas poprzez Spinnin . Lubię tą linią wokalną, reszta jest na dobrym poziomie, ale nie jest to jakaś specjalna nowość.

13. Block & Crown & Roberto Stecini - You're Not In Love (Original Mix) || #house #futurehouse
Niby nic szczególnego, ale ten mix wokalu i future dropu robi robotę. Bardzo wpadł mi w ucho ten utwór, szczególnie drop - taka klasyczna "spłata"

12. Andain - Beautiful Things (Dapa Deep Edit) || #deephouse
Oryginał bardzo lubię i uważam go za kultowy już utwór muzyki trance. Na szczególną uwagę przy tym utworze zawsze wg mnie zasługuje piękny wokal. Nic dziwnego, że wykorzystany został do tego deephousowego kawałka. Gatunek ten jak dla mnie przejął schedę od trance na "chilloutowe" utwory.

11. [Don Diablo feat. Kris Kiss - Chain Reaction (Domino) [Original Mix]](https://www.youtube.com/watch?v=n626-3ZNTME) || #house
Klasyczny Don Diablo . O ile Kris Kiss mi tu tak średnio pasuję, o tyle melodia i drop jest bardzo chwytliwa, wyciągająca na parkiet.

10. Martin Solveig x GTA - Intoxicated (Original Club Mix) || #house
Solveig nie wydał dawno nic dobrego, aż do tej nuty. Melodia jest świetna, te trąbki pasują jak ulał. Kolejny parkietowy wymiatacz, którego ten pan nie musi się wstydzić. Chwytliwy wokal tylko polepsz sytuacje.

9. Matisse & Sadko - Persia (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Dwa słowa idealnie charakteryzujące tą produkcję: SIZE oraz Spłata .

8. Martin Garrix - Forbidden Voices || #bigroomprogressivehouse
Utwór, który sporo ostatnio namieszał. Wydany za darmo przez Garrixa. Nic dziwnego, że się podoba i wielu uważa go za zmianę w twórczości młodego Holendra - choć już wcześniej pokazał to w Goldskies , czy editu do Backlash . Utwór jest prosty, ale niesamowicie chwytliwy - i to jego sukces.

7. Hardwell & Headhunterz feat. Haris - Nothing Can Hold Us Down (Extended Mix) || #bigroomprogressivehouse
Produkcja wydana na najnowszym albumie Hardwella - United We Are . Jest to, wg mnie najlepszy utwór z wcześniej wymienionej płyty. Kolaboracja pomiędzy numerem 1 wg DjMag , a Headhunterz , który ostatnio wydaje w bigroomie wyszła nadspodziewanie dobrze. Chłopaki nam przysłodzili, ale mi się podoba (porównuje go do utworu z pozycji numer 8). W paczce dałem Extended Mix, ale uważam, że wersja z albumu, która posiada bardzo przyjemny, nustylowy drop jest lepsza.

6. Rockefeller - Do It 2 Nite (Lucas & Steve Remix) || #house
Ostatni hit od Spinnin, czyli odświeżenie Do It 2 Nite oraz nadanie tej wersji nowoczesnej, lekko futurowej melodii.
Tak btw. ciekawostka z teledysku - widać na nim, że dziewczyny używają polskich produktów. Czyżby teledysk kręcony był w naszym kraju?

5. Zeds Dead & Oliver Heldens - You Know (Original Mix) || #house #futuregarage
Niby znowu to samo, ale i tak miota. Zeds Dead tutaj raczej niewiele, robotę ponownie zrobił Heldens . Wpadająca w ucho melodia i bardzo smakowite wstawki wokalne - ja to kupuję (po raz kolejny :P)

4. Dave Silcox & D.O.D - All Or Nothing (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Największe zaskoczenie ostatniego miesiąca. Chłopaki (D.O.D - serio on takie coś potrafi?) zaserwowali nam jeden z najbardziej oryginalnych progresywnych bigroomów ostatnich miesięcy. Wokal w utworze jest średni, aczkolwiek mi się podoba. Jednak najważniejsze jest to, co nadchodzi potem - świetne dźwięki, które #!$%@?ą raczej lekkie electro, niż bigroom. Nie ukrywam, że wielce pod pasowała mi ta produkcja.

3. Julian Calor - Evolve (Original Mix) || #electro #electrohouse
Top 3 zaczynamy od lekkiego oszustwa, utwór wydany w poniedziałek (9.02), nie powinien się tu zjawić, ale nie potrafiłem się oprzeć. Najlepsze wydanie z Revealed chyba od czasu Mako - Beam (Dannic Mix) . Electro bomba, świetna wstawka wokalna. Julian Calor pokazywał w przeszłości, że potrafi, ale chyba to jest jego największe dzieło. Przyszłość przed tym panem rysuje się nieźle - jego album się tworzy i liczę na więcej takich bangjerów.

2. La Fuente - Selecta (Original Mix) || #house
Największy hit obecnie od Spinnin . Oczekiwany przez wielu fanów od jakiegoś czasu. Wytwórnia podgrzewała wokół niego temperature - przez dłuższy czas nie wiadomo było, kto jest autorem tego sztosu, wymieniano Sander van Doorna , Sandora Kleinenberga , a okazało się, że producentem był La Fuente , który musiał chyba przez cały ten długi czas, podczas którego nie wydał żadnego utworu pracować nad tym kawałkiem :P. Pewnie by wygrał gdyby nie...

1. CamelPhat feat. AME — Paradigm (Original Mix) || #house dam #mirkoelektronika , bo zasługuje.
Dla mnie nie mogło być innego zwycięscy. Obecnie mój faworyt do utworu roku w edm. Ciężko ocenić, do jakiego gatunku tej produkcji najbliżej. Mamy tu house, deephouse, trochę elementów tech house i progressive house. Wszystko wyszło świetnie, jednak można było się tego spodziewać po autorze świetnego The Act . Wokal jest niesamowity. Cała otoczka jest nader oryginalna, można powiedzieć, że jest to coś totalnie nowego. Polecam serdecznie, tym bardziej, że to cudo na kanale Axtone ma jedynie ~40 tys. odtworzeń...

Stęskniliście się za listą? Jak tak, to liczę na komentarze :)
Link do paczki part 1
Link do paczki part 2

#edm #muzyka #muzykaelektroniczna
  • 6