Wpis z mikrobloga

Masło maślane mi wyszło, niespodziewana niespodzianka :D Z reguły niespodzianka przeważnie jest niespodziewana :P Tak jak w najlepszych klubach Europy, tak i w United przyjdą jeszcze lepsze dni. Musi po prostu nastąpić udane połączenie pokoleniowe zawodników, sztabu i menadżera :) Obecny Juventus to jednak nie to samo, co kiedyś. Brakuje zawodników z prawdziwą klasą, jak niegdyś Nedved, Del Piero czy Trezeguet. Kiedyś trzeba było liczyć na to, że dobry zawodnik trafia do
@probeert: obecny zarząd Juve nie chce sprzedawać swoich gwiazd, co potwierdził zeszłego lata. W tym jeśli pojawi się jakaś niebotyczna suma to pewnie po dużych naradach mogą zgodzić się ją przyjąć. Juve to nie supermarket który wyprzedaje najlepszych zawodników co sezon jak na przykład BVB lub Southampton przed tym sezonem.
@cdawid1: Ale chyba się zgodzisz, że obecnie bliżej Juventusowi do supermarketu niż do spokojnego sklepu:) Akurat pisząc powyższe słowa, nie mam na myśli obecnego sezonu tylko patrzę ogólnikowo na ostatnie poczynania :) Zauważ też, że co okienko mówi się o odejściu najlepszych zawodników i jakoś nie przyjmuję tego ze spokojem :)
@probeert: W ostatnich okienkach raczej sprzedawani byli zawodnicy którzy nie stanowili o sile zespołu i to z wielkim trudem. Co do plotek to ja nie wierzę w nie dopóki nie zobaczę oficjalnej informacji ze strony klubu itp. bo szkoda nerwów po prostu. W lecie pisano, że Vidal wybiera już dom w Manchesterze i lada chwila ma się żegnać a i tak nic z tego nie wyszło na szczęście.
W każdej plotce jest jakaś część prawdy. Czytałem trochę książek o takich tematykach i to tylko pozornie wygląda na spokojne negocjacje. Zazwyczaj są to jakieś tajemne kilkukrotne spotkania, jakieś mini-szantaże, udawanie odmowy, agresja z obu stron :) Na przykład taki Immobile, czy on jest aż taki słaby, by nie mógł grać pierwszych skrzypiec w Juve? Do tego następni młodzi, Zaza, Gabbiadini :)
@probeert: relacje z Sassulollo to chyba głębsza sprawa niż może to wyglądać na pierwszy rzut oka. Juve może kupić Zazę za 5 mln co jest dobrą ceną za takiego napastnika wg mnie. Gabbiadini nie pasował do taktyki Allegriego i zarobili na nim trochę kasy. Immobile to już całkiem inna bajka i zarząd postawił na Moratę po prostu. Nie było miejsca dla obu. Poza tym właśnie brak miejsc w ataku jest powodem
@cdawid1: Relacje z Sassuolo jak i np. taką Sieną to zakrojona, dobrze opłacalna współpraca. Juventus na tym dobrze wychodzi, a i właśnie taka Siena utrzymuje jakiś tam równy poziom i nie spada na dno. Kto powiedział, że Llorente jest taki potrzebny, właśnie zamiast niego mógł przyjść Immobile. Nadmiar bogactwa nie szkodzi :P