Wpis z mikrobloga

@fervi: Z tego co ostatnio patrzyłem, to zabezpieczenie jeszcze nie zostało w pełni złamane. Tzn. problem szyfrowania jest obchodzony poprzez wydawanie cracka dla każdego modelu procka, ale twórcy zamieścili w środku jeszcze dodatkowe niespodzianki. W kwestii szczegółów wołam @kwahoo2

CroTeam w swojej poprzedniej grze (Serious Sam 3), też umieścił jakiegoś nieśmiertelnego potworka, który pojawiał się tylko w grach z crackiem.

Całego studia bym nie przekreślał, bo są o tyle w porządku,
@UZ01: Mam parę gierek od CroTeam
DRM z zasady ma ograniczać czyjeś prawa i możliwości - przykładowo DRM w flimach nie pozwala tobie (co jest legalne w świetle prawa) wykonać kopii zapasowej.

Płyta 2 razy spadnie i musisz kupić film.
Swojego czasu (chyba) Disney zablokował na jakiś czas możliwość oglądania filmów, gdyż będzie je puszczał w TV.

DRM to zaraza, dlatego trzeba uciekać od niej jeśli to możliwe
@UZ01: @fervi: Ten DRM na Steam jest opcjonalny i twórca nie ma obowiązku jego stosowania. Cześć gier ze Steam możesz skopiować do innego katalogu i nada będą działały. W tym moim wpisie są po prostu ogólne przemyślenia jakby można wyciągnąć funkcję, do takiej postaci, aby je potem ją zaszyfrować. Moja cała wiedza o DRM CroTeam opiera się na tym co zasłyszałem/przeczytałem.
@fervi: @fervi: @UZ01: Tyle, że tutaj to jest o tyle zabawne, że oni nie ograniczają dostępu do gry, a powodują, że sam przestaniesz w nią grać. Przykładowo jak było w SS3. Było ostatnio nawet znalezisko o tym, ale nie chce mi się teraz tego szukać. Ogólnie mi się pomysł bardzo podoba. Ktoś chciał Ciebie #!$%@?ć to ty odpłacasz się pięknym za nadobne :D
@bigben93: Wiesz, ja uważam, że każda forma DRM jest szkodliwa, niemniej niektóre w miarę dopuszczam, chociaż wszystkie powinny zniknąć

@Hauleth: Takich zabezpieczeń jest sporo - w wiedźmaku wszystkie kobiety z jakimi się bohater spoufalał były zamieniane na brzydką babę ( ͡° ͜ʖ ͡°)