Wpis z mikrobloga

@zygmunt_III_waszka: jak dla mnie celem TDD nie są wcale testy - to imo produkt uboczny ;) TDD zmusza do przemyśleń nad architekturą i kodem w konsekwencji czego otrzymujemy (przynajmniej w teorii ;p) przemyślany kod lepszej jakości. Problemem pisania testów do istniejącego kodu (własnoręcznie napisanego/przetestowanego) jest to, że programista się "wyłącza" i nie myśli o innych przypadkach.
Zawsze z testami, jedyna sensowna droga. Strata czasu jest tylko pozorna, zwraca się to w dłuższym okresie - łatwiej wychwycić regresje powstałe przy zmianach. Masz od razu feedback czy commit/pull request albo update third party liba czegoś nie psuje.

Polecam,
Robert Makłowicz
@zygmunt_III_waszka:

1. Zapatrujemy się ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

2. Osobiście różnie piszę testy, w zależności od tego co konkretnie robię.

Czasem typowe TDD metodą wujka Boba, czyli ani jednej zmiany kodu bez wcześniejszego testu – nowy kod, w którym mam jasno zdefiniowane zadanie. Czasem jednak najpierw kod, potem test. Czasem fragmenty kodu nie testuję. Czasem nie testuję w ogóle.

3. Większość
@MacDada:
1. czy tdd w web-app to tez standard ?
2. testy jednostkowe, praca testera czy programisty ?
3. jak duzy musi byc projekt zeby to sie opłaciło ?
4. jakies przyklady mozna znalezc na necie zeby zobaczyc jak to wygląda "na zywo" ?
czy tdd w web-app to tez standard ?


@Mis603: Zależy co definiujesz jako „standard”. Są firmy gdzie w ogóle się nie pisze testów, są firmy, gdzie kod bez testów nie wejdzie na produkcję. Z tego co widzę, rynek #php dopiero dojrzewa w tej materii i testy dopiero stają się powszechne.

jakies przyklady mozna znalezc na necie zeby zobaczyc jak to wygląda "na zywo" ?


Wejdź na GitHuba, popatrz w duże projekty