Wpis z mikrobloga

#androiddev #iosdev #dev #mobiledev #informatyka #php

Ludziki kochane, jesli ktos jest biegly w pisaniu apek na androida i iOsa, to potrzebuje pomocy.
Pewnie jest to banalnie latwe dla kogos, ktos sie zna, ale ja mam pojecie o tym prawie zerowe.

Juz mowie o co chodzi: zobaczylem szablon aplikacji na androida i iOsa, ktory ma oparcie w bazie danych php na zewnetrznym serwerze. Taka tam prosta apka do wyszukiwania barów w okolicy.
Na dziendobry w owej aplikacji wybiera sie kategorie i tu jest pies pogrzebany - mozna szukac tylko wedlug jednej listy kryteriow, na przyklad czy ma to byc bar, pijalnia, mordownia, czy pub.
A ja bym chcial dodac zarowno do bazy danych, jak i do aplikacji rowniez mozliwosc szukania po zadanym wstepnym kluczu, czyli na poczatek zebym wybieral, ze chodzi mi o miejsca sprzedajace tanie wina, a dopiero pozniej wybieral z listy, czy ma to byc mordownia, czy pub.

Licencja zezwala na dowolne modyfikacje i pobieranie za nie oplat przez developera-posrednika, wiec jesli ktos potrafi dodac takie modyfikacje, to moze zarobic, bo oczywiscie zaplace.

Pomoze ktos? Albo jak ktos zna kogos, ktos zna kogos, kto moze pomoc, to niech temu komus da znac, ze jest latwy dolar do zarobienia.
Dzieki!
  • 1
@dzikireks: dla mobilek korzystających z webdata zawsze, zawsze wystawia się API (najlepiej REST). Inne podejście nie ma zwyczajnie sensu. Wtedy też w API zawierasz sobie odpowiednie metody przyjmujące parametry. Na podstawie tych parametrów wykonujesz w PHP odpowiednie SELECTy, po czym zwracasz response jako JSON do mobilki. That's all.

Konkretów nie jestem w stanie dla Ciebie przedstawić bez poznania struktury bazy, mniemam jednak że jest to bardzo prosta konstrukcja i relacje w