Wpis z mikrobloga

163 - 1 = 162

Stieg Larsson
Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
powieść kryminalna

Historia zaczyna się w momencie, gdy dziennikarz Mikael Blomkovist wychodzi z budynku sądu tuż po przegranej rozprawie o zniesławienie pewnego finansisty. Obawia się o swoją przyszłość, o przyszłość czasopisma w którym zarządza. Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem dostaje telefon od innego finansisty, Henrika Vangera, który ma dla niego ofertę pracy. Na spotkaniu dowiaduje się, że ma rozwikłać zagadkę zabójstwa Henrietty Vanger z końca lat 60.

Wyszedłem poza mój schemat sf/fantasy, bardzo rzadko czytam co innego. Jednak bardzo pozytywnie się zaskoczyłem, książka przeczytałem w kilka dni. Bardzo mi się spodobała poza kilkoma aspektami. Jeden, że już wiedziałem jak to wszystko się skończy, bo widziałem film... :( Drugi te wstawki angielskie, podejrzewam, że tak również było w oryginale, ale trochę moim zdaniem przesadził. Trzecie, to opisy sprzętu komputerowego. Coś co było 10 lat temu potworem, jest dziś żenująco słabe. Mógłby tego uniknąć. Teraz mam pytanie do mirków, którzy czytali kolejne części, czy warto brać Dziewczyna, która igrała z ogniem? Szczerze bardziej polubiłem Mikaela, a podobno Lisbeth jest główną bohaterką drugiego tomu.

#bookmeter #stieglarsson #thegirlwiththetdragontattoo
yorar - 163 - 1 = 162

Stieg Larsson
Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
powieść ...

źródło: comment_eLqwd8gVYt10s7eUXgfhJ7QSzzpCwLzO.jpg

Pobierz
  • 3
@yorar: według mnie warto przeczytać całą trylogie. Najbardziej mi się podobał 2 tomik, więcej akcji i jakoś mniej było zapychaczy z kolei przy trzecim tomie trochę się wynudziłem, ale to kwestia gustu.