Wpis z mikrobloga

@kulisz: Moze się przeniose na fedorę potem, ale i tak przy tych dwóch środowiskach to chyba nie różnica ;)

Eclipse już znam przy okazji lekkiego kodzenia w C, ale myśląłem że może netbeans jest w czymś lepszy :P
W ogóle to mi się marzy coś, żeby pisać okienkowe aplikacje. Podstawy C/C++ mam, ale wszystko konsolowo do tej pory robiłem. Marzy mi się takie IDE, żebym mógł przeciągnąć przycisk z toolbara na form i go opisać - mniej więcej jak w delphi...

Doradzicie?

@kulisz: @kamdz: @Erblej:
@kulisz: A tam wolniejszy... I tak (póki co) moje twory będą skromne, a jak jestem w stanie przeczekać syntezę z veriloga na netbooku to i netbeans mnie pewnie nie pokona ;P
@mariuzpl: Netbeans odpala się jak kobyła i działa jak kobyła cały czas tak samo nie zależenie od wielkości projektu(nie licze projektów na miliony linii kodu ;) )

Co do robienia GUI ja się nie spotkałem z takim narzędziem dla javy ale pewnie istnieje
@kulisz: Niekoniecznie dla Javy - Jave akurat będę miał w najbliższym czasie na studiach i chciałem się trochę oswoić. Równie dobrze może być C/C++/C# - w końcu trzeba się rozwijać także samodzielnie. A Delphi nie mam zamiaru kupować z co najmniej dwóch powodów...
@kulisz: Właśnie jedyne GUI, które tworzyłem były pod Delphi, do tego raz gra napisana w C z użyciem allegro. A na studiach w c++ tworzyło się Midnight Commanderem więc... Ale jeszcze sobie poszukam jak mnie już naszło ;)