Wpis z mikrobloga

W związku z tym wpisem zdecydowałem się na konsolę. Dzięki wszystkim za rady. Jednak wygoda i kompaktowość oraz niższe koszty przeważyły.
Mój cel growy to: Diablo3, GTAV, Fifa15, Wiedźmin3. Jako wyświetlacz posłuży mi monitor 24''.

Chciałbym teraz prosić o radę: Xbox One czy PlayStation 4?
Oto moje rozważania:

XBox One
+ posiadają ją moi znajomi, więc podejrzewam, że czeka nas wspólne granie i konkurowanie z achievementami
+ XBoxa nie hakujo
+ najlepszy pad na świecie - potwierdzone info
+ kinect
- słabsze bebechy niż PS4, niektóre gry nie w full HD lecz niżej
- gorsze exclusives?

PlayStation4
+ lepsze wnętrze i FullHD
+ bardziej kojarzy mi się ze światowym dziedzictwem gamingowym, marka z historią
+ dobry PR marki w social media
- ale tragiczny serwis
- hakujo, w zasadzie nie zdziwię się, jeśli za kilka lat Sony nie będzie już istnieć
- gorszy, mniej wygodny pad

Niestety nie wiem jak jest z grami oraz dokładnie z cenami, dlatego proszę o pomoc. Na czym lepiej mi się będzie grało i z czego będę bardziej zadowolony? Szczerze mówiąc, wolę zrezygnować z jakiegoś exclusive'a na rzecz znajomych w wirtualnej sieci, grających razem ze mną.

#konsole #xboxone #playstation #pcmasterrace #gry
sortris - W związku z tym wpisem zdecydowałem się na konsolę. Dzięki wszystkim za rad...

źródło: comment_ABZ24Jq6Vr7pavNW9fAiMJ2qZoKRnVop.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
światowym dziedzictwem gamingowym


@sortris: troche skisłem ale i tak +1
ja bym brał PS4 ale wszyscy moi kumple wyznają zasadę, że dobra konsola musi być japońska ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@mamapoth: przecież są wymienialnie gier. Poza tym kupując konsolę zaoszczędzę 2500zł. Zakładając, że cena gry to 200zł, kupując grę raz na 3 miesiące, koszty zrównają się dopiero po 3 latach ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@sortris: a trzymales pada z PS4 w rekach? Bo pomiedzy padem PS3 a PS4 jest przepasc. Tez bylem fanem xboxowych padow, do czasu DualShock 4 ;) no ale jesli masz znajomych z xboxem... to chyba bez sensu PS4.
  • Odpowiedz
@sortris:
Bierz Xbox One. Ja też mam Xbox One. Będziesz pił ze mno kompot ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak poważniej to graficznie gry na obie konsole się niewiele od siebie różnią (z lekką przewagą PS4), mając XO będziesz mógł przyłączyć się do elitarnej grupy #mirkoligaxbox, pad tak jak wspomniałeś - lepszy; ostatnio co zauważyłem to klocek jest nieco tańszy, co exlusivów to
  • Odpowiedz
@sortris: jeżeli znajomi posiadają XBO to raczej problem solved. Imho nic innego nie przemawia w tym momencie za XBO jeżeli mieszkasz w Polsce, jest to obecnie konsola wykastrowana ze znacznej ilości funkcji. Sam wybrałem PS4, i raczej nie zamienił bym jej na XBO, do plusów #ps4 dopisał bym jeszcze gry z PS+
  • Odpowiedz