Wpis z mikrobloga

@MaryMagdalene:
Ostatnio na głównej był temat przenoszenia firm do UK. Ja mam problem o podobnej tematyce, ale raczej nie mam ochoty nikogo (ZUSu), mimo wszystko, robić w #!$%@?, ale też mam problem. Raczej nie planowałbym w ogóle zakładanie firmy. Niemniej, dostałem propozycję pracy od małej firmy z UK (nie mają nawet biura, wszyscy pracują z domu), która średnio orientuje się w polskim prawie i podatkach (stąd dostałem polecenie zrobienia riserczu), a prawo polskie pojawia się tutaj, gdyż pracowalibyśmy całkowicie zdalnie i w Londynie byłbym może kilka razy w roku i to pewnie na piwo, a nie do pracy. Oni chcą mnie zatrudnić jak najnormalniej u nich, angielskie zatrudnienie. Pytanie czy ktoś się może #!$%@?ć o to, że głównie siedzę w Polsce? Czy lepiej/łatwiej/korzystniej rozwiązać jest to przez self-employment na miejscu w UK?

#prawo #uk #firmawuk
  • 4
@mamut_ok Nie adres, a brytyjską rezydencje podatkową. Będąc polskim rezydentem podatkowym posiada się nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce i można otwierać działalności w Uan Bator a podatki i ZUS tak trzeba płacić w Polsce. Tylko spółka LTD @MaryMagdalene: