Wpis z mikrobloga

@nachteil: Tak, chodzi mi o graficzny, ale nie do końca mam pomysł jaki by był cel tego interfejsu (czy jakieś sterowanie wejściami, prezentacja wyjść, bo rozumiem, że opcja programowania odpada, ze względu na zbyt rozbudowany temat :D). Znam C/C++ idealne podstawy, które mogę rozszerzyć. Hm, ok, to poszukam coś sobie na necie w tym temacie.
@xx_0234f: Nie mam pojęcia, jak wygląda programowanie PLC, więc nie jestem w stanie stwierdzić, że "odpada". Mam za to całkiem miłe wspomnienia z wxWidgets i C++. Zaleta jest taka, że jeśli chcesz, możesz sam pisać cały kod odpowiedzialny za gui, lub jeśli wolisz, wyklikać jakieś rzeczy i sprawdzić, jak to się przełożyło na kod (dobre do nauki). Killerem może być za to to, co zazwyczaj w c++: ustawienie zależności, headerów i
@xx_0234f: wiesz, w jaki sposób będziesz komunikował się ze sterownikiem PLC? Jak wydobędziesz informacje, ewentualnie przetworzysz je do zrozumiałego formatu, a na koniec jak przekażesz je z powrotem do PLC?
@xx_0234f: ja bym najpierw zaczął od wydobycia danych, a dopiero potem zastanawiał się nad wyborem języka do stworzenia aplikacji graficznej. Sam myślałem dawno temu nad zrobieniem czegoś podobnego, ale wydaje mi się, że producenci sterowników PLC nie na darmo biorą mnóstwo pieniędzy za programy do tworzenia interfejsów graficznych, aby pierwszy lepszy student mógł zrobić coś zbliżonego do ich softu w swojej piwnicy.

IMO zacznij od wyszukania specyfikacji sposobu przesyłania danych przez
@xx_0234f: @PolCzlowiekPolLitra: @bolinoga: robiłem na pracę z kolegami na Raspberry moduł podpięty do sterownika PLC (przez GPIO do wejść oraz wyjść sterownika, a więc komunikacja taka można powiedzieć pseudo). Moduł składał się właśnie z RPi oraz ekranu dotykowego podpiętego do niego. Całość systemu była konfigurowana z poziomu strony. Można było dokładać dowolną ilość takich modułów, tworzyć na nie interfejsy itd. Dodatkowo system mógł wyświetlać statystyki i generować zrzuty z