Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie mam z zakresu #biznes
Jakie wymogi muszę spełnić by móc otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą?
Bo chciałbym zacząć handlować przez internet na większą skalę.
Kolejne pytanie.
Czy jeżeli bym już miał tą DG związaną z handlem przez internet.
To mógłbym w tym samym czasie otworzyć np kawiarnię?
Handel przez internet byłby związany z innym towarem nie z kawiarnią.
Wiem ze zusy i inne będę musiał co miesiąc odprowadzać.
Co w przypadku jak chciałbym zamknąć szybko DG?
Tzw zamykam DG i idę do normalnej pracy o umowę o pracę. Za minimum krajowe.
Jak jest z otwarciem tej DG?
Bo słyszałem że można ją nawet przez Internet założyć.
Czy muszę mieć zaświadczenie o nie karalnosci?
Pytam bo ostatnio odwaliłem jeden numer i mi dadzą wyrok w zawiasach.
Będę wdzięczny za odpowiedz na wszystkie moje pytania.
#biznes #pytanie #pomocy

Mam czysty BIK i wpis w krd
  • 9
@Kurajmo: wejdź na CEIDG. Wystarczy uzupełnić wniosek, spisać numer "sprawy", udać się do UM, podpisać wniosek i czekasz na numer REGON i NIP. Ja miałem wszystko po chyba 3 dniach. A rozwiazanie? Tak samo robisz wniosek na stronie CEIDG, jedziesz do UM, podpisujesz. Można z dnia na dzień np. zawiesić czy rozwiązać działalność
@pieknis92: Z tym już nie jest tak łatwo. I trzeba mieć naprawdę rozgarniętą księgową aby ogarnęła ich system księgowości. Plus taki że jeśli nie zarobi to nie płaci tak jak w Polsce pełnych składek.
Najlepiej to znaleźć dobrą księgową, która ukierunkuje i poradzi. Musisz policzyć czy lepszy będzie dla Ciebie ryczałt czy np. podatek vat.
Ja byłem na ryczałcie ewidencjonowanym 8,5% i ogarniałem wszystko bez księgowej bo nic skomplikowanego nie miałem.
@MrRafik94: hehe dzięki za rady. Przyda się. Bo planuje otworzyć taką firmę.
Wpierw handel przez internet. A jak po kilku /kilkunastu latach się uzbiera kasa to kawiarnię u mnie w mieście. Bo jeszcze takiego lokalu tu nie ma.
Wpierw muszę tylko ogarnąć jak to założyć od podstaw tą DG. I potem jakiś hajs uzbierać na towar.
Dzięki za rady. Przyda się
@Kurajmo: otwarcie działalności to żaden problem. Warunek jest tylko taki, że musisz mieć 18 lat. W razie czego w urzędzie miasta w wydziale działalności gospodarczej urzędnicy powiedzą Ci co i jak.
Ładujesz się jednak w dość trudną chyba jak na początek działalność. Dlaczego? Kawiarenka to sanepid i wszystkie przepisy sanitarne plus kwestie lokalowe, a jak lokal to i kwestia ochrony przeciwpożarowej itd. No i pewnie ktoś do pracy, czyli kwestia zatrudnienia
@Creder: widzę mirku w temacie jesteś. Dziękuję za cenne rady. Z tą kawiarnią to na razie taki luźny pomysł rzuciłem.
Jeżeli bym przetrwał kilka /kilkanaście lat na rynku sprzedaży. I miał odłozone trochę grosza, to wtedy można myśleć o zarysie kawiarni.
Nie wcześniej.
Jeszcze raz dziękuję za cenne rady.
Wolę się was zapytać niż miałbym potem myśleć gdzie jaki papier zamieść itp.
Jak będę miał jeszcze jakieś pytania to będę pisał.