Wpis z mikrobloga

Dwumiesięczny, bezpłatny staż z programowaniem STM'ów, żeby po stażu nie mieć żadnej gwarancji zatrudnienia. Na rozmowie zero praktycznych testów na umiejętność programowania w C/C++, zero testów języka, zero testów z matematyki itp. Jedyne zadanie - opowiedzieć o podzespołach, które widzę na płytce ewaluacyjnej (taka w zasadzie marchewka na kiju).
Mam serce w rozterce, bo robiłbym to co lubię, miałbym okazję się poduczyć ale czuje mocno wała w powietrzu.
Co robić?
Ile zarabia gość co projektuje PCB?
#programowanie #it #elektronika #pracbaza
  • 32
  • Odpowiedz
@Analityk: jak masz możliwości finansowe to się nawet nie zastanawiaj. To jest wykopowy mit, że idziesz gdzie chcesz i od razu mają płacić gruby hajs. Nie pójdziesz i okaże się, że jak za kilka miesięcy będziesz szukał roboty to nikt nie odpisze, bo wezmą tych po darmowych stażach. Dopóki studiujesz traktuj to jako element studiowania.
A że test prosty to normalka - o co mają pytać gościa na darmowy staż?
  • Odpowiedz
@andzej74: W pewniej innej firmie pytali dokładnie. Nikt mi nie proponował darmowego stażu. Nie jestem może pierwszym lepszym studenciakiem?
Nie mam możliwości finansowych. Gdybym miał, to bym nie rozmyślał.
  • Odpowiedz
@Analityk: nie rozumiem, skoro w innej firmie pytali dokładnie to czemu teraz tam hajsu nie trzepiesz zamiast wrzucać jakieś gówno na wykop?
Albo teraz pracujesz w maku by się utrzymać albo jednak możesz pociągnąć jeszcze chwile zwiększając swoją wiedzę i szanse. Do mnie nikt się nie chciał odezwać jak szukałem pierwszych praktyk. Po nich udało mi się trafić na małą firmę, gdzie z doskoku kilka miesięcy spędziłem. Teraz zarabiam i
  • Odpowiedz
@andzej74: Różne są firmy, ja też jestem zdecydowanie różnych od twojego wyobrażenia. Nie mam pustego doświadczenia a moje "studenckie projekciki" były uważane za "dobre na magistra, trochę szkoda to na inż marnować".
Jak już chcesz być odrobię konkretny powiedz co umiałeś przed rozpoczęciem pierwszych praktyk. Będziemy w domu. Mniej więcej.
Edit: A i jak nikt ci wała nie wykręcił to gratuluję ogarniętości w młodym wieku. Raz już zaufałem komu nie
  • Odpowiedz
@Analityk: nie chodzi o to co umiałem a czego nie. Chodzi o to, że ktoś czyta to CV i na jego podstawie decyduje się do kogo zadzwonić. To, że zrobiłeś coś fajnego na projekt inżynierski nie oznacza, że w firmie się tym zainteresują (choć tego nie wyklucza). Wg tego co mi wiadomo doświadczenie zawodowe w pierwszym kontakcie liczy się najbardziej. Udowadniać swoją wiedzę będziesz jak Cię zaproszą na rozmowę, wcześniej
  • Odpowiedz