Wpis z mikrobloga

No mirasy, trzymajcie kciuki, o 11 egzamin z programowania w Javie. Niby wszystko umiem i miałem 4 na koniec ćwiczeń, ale fakt że piszemy go na... uwaga... kartkach trochę mnie przeraża. Ja się pytam, czemu inne egzaminy (Techniki Archutektura Komputerów i Wstęp do Systemów Informacyjnych) "piszemy" zaznaczając odpowiedzi na komputerowych testach w formie ABC, a przedmiot taki jak Java, na kartkach? Ja wiem, że dobry programista nie powinien robić błędów, ale który z was nie miał czasem gorszego dnia i zapomniał gdzieś dostawić średnik, czy napisał coś z wielkich liter i program się nie kompilował? Przechodząc do tego, pisząc normalnie, mamy chociaż informacje o tym, że coś nie działa. Natomiast na egzaminie czuje się jakbym miał pisać program dla NASA... minuty przed startem wahadłowca... w notatniku na windows 3.11.
Tak czy inaczej, życzcie mi #powodzenia .

#gorzkiezale #oswiadczenie
  • 4
@tellet: Te egz. z programowania na kartce ktore ja pisalem nie opieraly sie na braku nawiasu czy srednika. Chodzilo o konstrukcje. Taki test ma swoj sens. Pokazuje jak dobrze znasz i rozumiesz jezyk. Znajac kiepsko jezyk programowania lub jezeli nie potrafisz odpowiednio myslec, polegniesz, bo znajac zle jezyk, niektorzy pisza na raty, metoda prob i bledow. Na takim sprawdzianie to szybko wychodzi :)