Wpis z mikrobloga

Drodzy wykopowicze, pamiętacie jeszcze o Syrii?
Zdajecie sobie sprawę, co tam się dzieje?

Wyobraźcie sobie bolszewików na sterydach - bezmyślne zabijanie, barbarzyństwo i okrucieństwo, zbiorowe gwałty, masowe mordy i zniszczenia. Teraz czas zrozumieć, że właśnie z czymś takim walczą syryjscy żołnierze.

Proszę poprawić mnie, jeśli się mylę, ale z tego co czytałem, sprawy mają się obecnie tak:
Tzw. "demokratyczna opozycja" to zwyczajny mit, bo gdyby istniała, to nie atakowałaby rządu, tylko ramię w ramię walczyła z ISIS. Tzw. "demokratyczna opozycja" od dawna nie istnieje, bo albo gryzie piach, albo wspiera naszych wspaniałych islamistów.

A teraz najlepsze:
- USA daje ISIS kasę i sprzęt poprzez wspieranie owej "demokratycznej opozycji"
- Izrael leczy rannych dżihadystów i atakuje armię syryjską
- Turcja, ten miły europejski kraj, szkoli, wyposaża i swobodnie przepuszcza przez granicę oddziały dżihadystów, na co są dowody nawet na rąbanej wikipedii, a do tego atakuje armię syryjską,
- UE poprzez ostre sankcje ostro dowala Syrii tym samym wspierając ISIS. Co więcej z terenu UE płynie wartkim strumieniem kasa do ISIS, bo jeśli komuś wydaje się, że ta banda #!$%@?ów nie ma tu grona zwolenników, którzy np. ciągną szerokim strumieniem socjal, to grubo się myli.

W każdym razie obecnie ISIS i "demokratyczna opozycja" kontrolują dużą część kraju, Syria jest w odwrocie i coraz większej ruinie, nasilają się ataki na ludność cywilną.

I co wy na to? Jak się czujecie wiedząc, że jesteście członkami organizacji międzynarodowej, która wesoło wspiera masowe ludobójstwo? Pamiętacie Libię? Tam też UE namieszała, zginęła masa ludzi i dalej giną każdego dnia wskutek chorób, głodu, okrucieństw i represji ze strony lokalnych watażków oraz oczywiście toczonych tam ciągle działań wojennych.

Jak ja się z tą świadomością czuję? Trochę lepiej niż ten legendarny niczego nieświadomy Niemiec - co na Hitlera nie głosował, a o obozach koncentracyjnych w czasie wojny nie wiedział - po wycieczce do Oświęcimia. Szok, zażenowane postawą "demokratycznych społeczeństw" a jednocześnie okropne poczucie bezsilności.

#oswiadczenie #wojna #syria #polityka
  • 20
Przypomniała mi się historia z wycieczki do Syrii, jak mnie Hezbollah pojmał.
Przewozili mnie z jednego przesłuchania na drugie samochodem. Otworzyli drzwi, kazali wsiąść, wsiadam z tyłu, kierowca z przodu, a obok mnie leży naładowany karabin xD
Zrobiłbym fotkę ale zabrali mi aparat i telefon.
xD

@czerkies: http://www.haaretz.com/news/diplomacy-defense/1.632418
wpisz sobie w google "israel ISIS medical care". Jest tego dużo. Czy to prawda? Nie wiem, ale skoro Izrael wesoło bombarduje armię syryjską, to jest to całkiem możliwe. Nalot na "instalacje wojskowe" pod Damaszkiem sam się nie zrobił.
Swoją drogą, weź pojedź i się poskarż, że nie uważali na ciebie jak należy, to następnym razem spuszczą solidny #!$%@?, założą worek na głowę i wrzucą prawilnie do bagażnika, a przesłuchiwać
@Pantokrator: Akurat od dłuższego czasu Syria odbija kolejne tereny. Dużo pomaga Hezbollah. Wsparcie logistyczne i sprzęt z Moskwy/Teheranu. Nie ma w Syrii opozycji bo ludzie którzy się opozycją nazywają nie mają żadnego poparcia. Zresztą coraz więcej wraca do Syrii albo przechodzi do Państwa Islamskiego. Ze względu na ostatnie wydarzenia na linii Izrael - Hezbollah może być bardzo "ciekawie". Iran zacieśnia współpracę z Damaszkiem. Nie pozwolą na to żeby ktoś obalił Asada.
Pobierz PatologiiZew - @Pantokrator: Akurat od dłuższego czasu Syria odbija kolejne tereny. D...
źródło: comment_Rv3jJoAaoYzeuzHIwQ2eXrZTFefys6Ux.jpg
@PatologiiZew: a to zarąbiście!

Cholera, takie dobre wieści, dzięki :) Bo z takiej Wiki to dość ponury obraz się wyłaniał.

@CichyGlosZTyluGlowy: wiem, że przykład drastyczny, ale: pewnie w Niemczech kiedyś ktoś powiedział: mogą być i obozy koncentracyjne, póki działają na naszą korzyść.

Widzisz, ja tu nie piszą o "interesach", ja piszę o zwykłym ludzkim spojrzeniu na sprawę. O etyce i moralności, a nie z perspektywy najbardziej krwiożerczej wersji realpolitik.
@czerkies: przecież jest, ślepy jesteś?
a tu o Izrealskich bombardowaniach: http://scgnews.com/ironic-israel-helps-isis-with-airstrikes-against-the-syrian-government

@CichyGlosZTyluGlowy: ja nie jestem politykiem. Ty też nie. Jako zwykły człowiek masz prawo, a wręcz obowiązek być oburzonym takimi działaniami. Ale jeśli uważasz, że wszystko OK, bo to polityka, to powiedz mi - czemu ludzi oburza Dzierżyński czy Stalin? To polityka, więc co w tym oburzającego, że mordowali ludzi? Dupa cicho i bić brawo?
@Pantokrator: Bo to jest jedno i to
samo. Walczą razem ramię w ramię.
Szczególnie w kobane walczyli ramię w ramię. Ja rozumiem ze dla ciebie każdy dżihadysta to zwierzę, ale jednak nie jest to takie proste jak Ci się wydaje. Zalecam wylogowanie się
Ja rozumiem ze dla ciebie każdy dżihadysta to zwierzę,


@czerkies: bzdura. Nie wyciągaj fragmentu wypowiedzi do własnej interpretacji. Dalej napisałem że tzw opozycja rozchodzi się na dwie strony. O Kurdach nie pisałem. Swoją drogą zawarli porozumienie z Asadem w końcu.