Wpis z mikrobloga

Jaki hosting polecacie dla sklepu na PrestaShopie + przy okazji dla hostowanej 1 mało odwiedzanej wizytówce firmy. Aktualnie mam na linuxpl.com ale zaczyna brakować miejsca i się zastanawiam czy warto przechodzić gdzieś indziej, czy tylko zwiększyć opcję na wyższą?
#hosting
  • 8
@SHHHHHEEEEEEEEIIIITT: to rozważam, ale dopiero za jakiś czas - póki co bardziej uruchamiam sklep i przy uzupełnianiu + poczcie (która zjada sporo miejsca) zaczyna się robić ciasno. Jak już wszystko by ruszyło i skrypt by zwalniał to wtedy nie wykluczam przesiadki.
@xcccx: Z mojego doświadczenia wiem, że Presta potrafi zacząć mulić już przy kilkudziesięciu klientach online na 2 rdzeniowym słabo zoptymalizowanym VPSie. W samym skrypcie Presty jest mnóstwo rzeczy do optymalizacji, również serwer należy pod nią dostosowywać jeśli chcesz mieć zapewnioną wydajność i ciągłość usługi bez zmartwień czy Ci wejdzie 50 czy 100 osób jednocześnie.
@SHHHHHEEEEEEEEIIIITT: vps vpsowi nie równy, rdzeń rdzeniowi nie równy, jest zbyt wiele czynników by powiedzieć, że wejdzie jednocześnie na vps 50 czy 100 osób, ale skoro taki magik jesteś to dam ci vps z 2 rdzeniami i jak utrzymasz tam chociaż 25 klientów jednocześnie to masz pracę @xcccx: