Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem ze sprzedającym na allegro.

tl:dr


wersja dla mirkujących:


Kupiłem Acera Switch 10 (tablet z dokiem). Upraszczając, tablet ma 32gb, są dwie wersje - z dyskiem 500gb w stacji dokującej z klawiaturą i opcja bez dodatkowego dysku. Na aukcji w opisie była wzmianka, że to model z dyskiem. Po sprawdzeniu - jednak nie, model bez dysku.
Zadzwoniłem pod numer z danych allegro - odezwał się gość, powiedział, że jest w pracy i jak wróci to sprawdzi wszystko u siebie i do mnie oddzwoni. Oczywiście nie oddzwonił. Dzwoniłem kilka razy, bez efektu. Zadzwoniłem z innego telefonu, odezwała się jakaś dziewczyna, która o niczym nie wie, jakiś laptop był ale to sprzedawał jej brat/chłopak/ktoś inny i ona przekaże, że dzwoniłem. Po czym nadal brak kontaktu przez kilka dni.
Widziałem dwa wyjścia - albo dostałbym zwrot części kasy i kupiłbym dysk przenośny albo odsyłam i zwrot całości. Na pierwsze się raczej nie nastawiam, drugie chyba wydaje się sensowniejsze. Dodam, że minęło 10 dni a sprzęt był używany.

Znalazłem w internetach kilka wzorów pism z odstąpieniem od umowy z powodu niezgodności towaru z umową. Pytanie - co dalej? Bawić się w wysyłanie poleconych czy od razu pozew? Jeśli to drugie, to co robić po kolei?


  • 16
@niebieskamarchewka: Mają określony czas na zwrot kasy na podany w pismie nr konta bankowego, jak kasa nie wpłynie to wtedy pozew. Wydaje mi się, że gościu po prostu faktycznie gówno wiedział, bo gówno wie, mało takich na alegrosz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dodam, że minęło 10 dni a sprzęt był używany.


@niebieskamarchewka:
10 dni (a od niedawna 14) na odstąpienie od umowy obowiązuje tylko, jak kupujesz od firmy, a nie osoby prywatnej. A z opisu wynika, jakbyś kupił właśnie od osoby prywatnej.

Jeżeli tak jest, to masz trochę mniej możliwości. W zasadzie najlepsza opcja to postraszenie policją i sądem i proponowanie ugodowego rozwiązania sprawy, czyli Ty zwracasz towar, a oni kasę.

Jak nie
@niebieskamarchewka: dokładnie tak jak mówi @eshabe, najpierw wyślij przedsądowe wezwanie do zapłaty lub ugodę pozasądową, ja na Twoim miejscu wybrałbym wezwanie do zapłaty, lepiej działa na #januszebiznesu, brak odzewu/pieniędzy idź na policję i zgłoś sprawę do allegro - aby zgłosić sprawę do allegro musisz mieć to zgłoszone na policji - przerabiałem to, zamówiłem towar i go nie dostałem, allegro oddało kasę, a po dłuższym czasie policja go znalazła, okazało
@niebieskamarchewka: Ja w takiej sytuacji zadzwoniłem do Żanety i mówie, pani wysyłam pismo w którym informuję panią o oszustwie które pani popełniła, potem za 7-14 dni idę na policję.

Ooo Policja starszne


Sprawa załatwiona w 2 dni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)