Wpis z mikrobloga

#kindle #wykopkindleclub #czytajzwykopem #ksiazki

Wczoraj odebrałem swojego Kundla Paperwhite II i jestem mega pozytywnie zaskoczony (nigdy nie bawiłem się czytnikami dłużej niż 5 minut i to raczej tymi budżetowymi z hipermarketów itp). Tym samym witam w klubie :P

Wgrałem sobie słownik polsko-angielski, zainstalowałem na kompie Calibre (gubię się w opcjach) i już zacząłem czytać swoją pierwszą książkę na Kundlu, mianowicie - chwalonego tutaj - Marsjanina. Jednak mam kilka pytań:

1. Posiadam wiele książek specjalistycznych i tych z zakresu beletrystyki w papierowym wydaniu. Zastanawia mnie czy legalnym jest pobranie/pożyczenie z internetu wersji mobi tychże książek? Jeśli tak to macie jakieś fajne źródła takich wersji ?(prosiłbym na pw) A może ktoś próbował wyłudzić od empiku e-wersję książki którą posiada w papierowej wersji - oczywiście na podstawie paragonu.

2. Szukam jakiś fajnych tytułów z zakresu wojen w okresie XX-XXI wiek. WWI, WWII, Wietnam, Pustynna Burza... wsio mi jedno, byle była to książka oparta o wspomnienia jednego żołnierza lub kilku (coś jak Kompania Braci) i by nie była bajką jak Czterej Pancerni i Pies. Chodzi mi o coś w stylu "Krwawy Śnieg". Macie coś wartego polecenia? :)

3. ZOMBIE! Uwielbiam książki o zombie! Brooksa ogarnąłem jednym tchem, tak samo tytuły od Pana Keene'sa, a teraz jestem w trakcie pierwszego tomu Apokalipsy Z (polecam, całkiem fajne czytadło). Może wyszło coś co umknęło mojej uwadze, a jest "must have" dla fana tej tematyki? Pomijam "Narodziny Gubernatora", bo o niej wiem, ale jakoś zebrać się nie mogę.

4. Jakieś wskazówki dla newfaga w świecie Kundli? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
@M4lutki:
3. Obadaj Feed Miry Grant - może nie jest to jakieś arcydzieło i bardziej dla młodzieży, ale czyta się szybko i przyjemnie ;)
4. Miej Kindla cały czas przy sobie - nawet nie wiesz ile jest okazji do czytania ;D
@M4lutki:
Ad 1. Teoretycznie jest to nielegalne, ale musimy na to spojrzeć także zdroworozsądkowo. Jak dla mnie ściągnięcie mobi jest ok, jeśli masz papier i żaden sad Cię za to nie skaże.