Wpis z mikrobloga

Tak jak obiecałem: pora na mój pierwszy test -> porównanie SJ5000+ z SJ4000 i GoPro Hero3.

Dodam na początek że nie jestem jakimś specem więc mogą być niedociągnięcia ale postaram się opisać to co zauważyłem jak najdokładniej. Filmiki to jedne z pierwszych moich obróbek więc wybaczcie ich niedopracowanie. Dodam też że jestem daltonistą a moje wymagania względem sprzętu zwykle nie są wygórowane :D

Za cel obrałem basen (ze względu na fajne dupeczki i mojego różowego w kadrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i przejażdżkę rowerem po parku. Raczej wszystko co miało być przedstawione jest ukazane na filmikach a jak nie to czekam na sugestie z waszej strony.

PS niestety YT wspaniale sobie radzi z obniżaniem jakości filmów więc mogę ewentualnie jutro zuploadować filmy na jakiś serwer (w razie czego piszcie tutaj). Do tego wgrałem filmy z #darudesandstorm i czymś tam jeszcze i mi zablokowali więc musiałem wszystko na nowo wgrywać (ale przynajmniej jest zablokowany dla Niemców ( ͡ ͜ʖ ͡)). Również miałem problemy z zsynchronizowaniem nagrań ale chyba podołałem :)

-----------------------------------------------------------

Porównanie SJ5000+ z GoPro Hero 3 1080p 60fps(przy renderowaniu niestety spadło mi chyba do 30fps): https://www.youtube.com/watch?v=s99aYsQsSqg
0:00 - basen
3:36 - wylot ze zjeżdżalni
4:14 - zjazd na zjeżdżalni
4:59 - jazda na rowerze
Download (jest spora różnica): http://www.mediafire.com/watch/nyl8rxwuhvjifiw/sj5kVSgopro_FINAL.MP4

Porównanie SJ5000+ z SJ4000 i GoPro Hero 3 720p 60fps: https://www.youtube.com/watch?v=YayR5DZVkow
0:00 - basen
2:33 - jazda na rowerze
8:42 - porównanie 3 kamerek jednocześnie (dźwięk z SJ5000+)
Download (jest spora różnica): http://www.mediafire.com/watch/zzejm78p6y7wyan/sj4kVSsj5kVSgopro_FINAL.MP4

Plusy:
- obraz ostrzejszy od SJ4000
- 'większy' zasięg obiektywu
- ogólnie lepsza jakość nagranego obrazu
- obraz bardziej stabilny
- efekt 'sunięcia' (widać w 1 filmiku): obraz wydaje się płynąć i poruszać wolniej niż obraz z GoPro
- lepsze nagrania za dnia

Neutralne:
- kolory są bardziej szarawe. Na basenie to dobrze widać ale na dworze wydaje się to być plusem. Nie wiem czy można to gdzieś ustawić i do końca te nie wiem czy to zaleta czy wada kamerki
- mikrofon jest tutaj zdecydowanie najlepszy ALE (jak słychać na końcu 2 filmu) prawie zawsze są rejestrowane jakieś 'świsty' co zapewne jest niestety wadą fabryczną
- max rozmiar karty (32GB) nie jest satysfakcjonujący
- program do wifi nie działa z Galaxy S5 :( z S4 śmiga więc mam nadzieję że to szybko naprawią

Wady:
- bateria krótko trzyma (nie testowałem jej w pełni ale na oko wytrzymuje niewiele ponad 1h, później zrobię jeszcze timelapse więc zobaczę co i jak). W każdym razie 2 baterie w zestawie to za mało
- można w kamerce ustawić żeby co x minut nagrywała do innego pliku (opcja każdemu znana) niestety tutaj włączenie tej opcji (choć właściwie przy wyłączonej też się coś buguje) powoduje że między dwoma plikami tworzy się kilkusekundowe nagranie. Niby spoko bo można to wszystko skleić ALE niestety po sklejeniu nagranie nie jest ciągłe. Tworzenie nowego pliku powoduje 1-2 sekundową wyrwę.... Pogrzebałem więc z necie i pobrałem najnowsze firmware (z 17.01.2105) - upgrade z v1.4 do v.1.7. Jeszcze z niego nie korzystałem ale jak wynajdę coś nowego i zobaczę zmiany w nagraniach to oczywiście wrzucę i zawołam

-----------------------------------------------------------

PODSUMOWANIE

Kamerkę zamówiłem TUTAJ za 162$. Polecam bo warto. Szkoda tylko że z tym mikrofonem coś szwankuje ale zamówiłem zewnętrzny i sądzę że rozwiąże on problem szmerów. Mam też nadzieję że wszelkie inne wady będą (o ile możliwe) naprawiane wraz z każdym nowym softem. W każdym razie jeśli 1080p to max co chcecie to nie ma sensu kupować Hero3, SJ5k+ wystarczy.

Jakieś pytania? Prośby? Przetestować coś więcej? Śmiało piszcie

Wołam (mam nadzieję że nikogo nie pominąłem): @JezusySandala: @nitro_67: @murarz13: @Fibi07: @prokopek92: @wojto00: @Re-volt: @maslom: @feniu: @agent89: @zychol: @martinlubpl: @tamdolicha: @Polaszkino: @nitro_67: @pkrr: @Fahren: @FastManPL: @Vojak: @gosciu: @jogurtdrzewny: @fredzioo: @kembul: @marianwro: @paxorc: @spontan1: @kocham_cie: @JezusySandala: @pchrzano: @gosciu: @johann89: @jodla: @narowerzesamochodem: @Crisu: @prokopek92: @saffal: @Dawid7600: @pedros92: @manos: @rowerek0000: @AgonyEcstasy: @qweasdzxc: @Kofi: @carlover: @bartosz822: @Blazejdetka: @ibeafraidi: @ludi_anderson: @krzycztrybson: @marcindg: @Maciek92: @lirycznywujek: @MiHau3: @dees-odsok: @macowiec: @posener: @el3m: @blady: @milkaziomek: @Emill: @komisarz_slawek_desperski: @matematyk-teoretyk: @rafal_rafal: @Texan128: @xbonio: @snapp: @djwheele: @h080rg: @Gostas: @Bob_: @pchrzano: @KAROO: @vegat: @Stixer: @jcob: @prokopek92: @milkaziomek: @WoojO: @nitro_67: @Gacrux: @polancky: @NutsCracker: @Slaqer: @derincon: @jac76: @jordanos: @spontan1: @losqu: @macowiec: @derko007: @sdik: @Mario6294: @bboykajak:

I taguję: #aliexpress #wish #chinskiecuda #sj4000 #sj5000 #sjcam #gopro #test #pokazzakupy #pokazmorde #ladnapani #basen #sport #kamery #porowananie #muzyka #rozowepaski #niebieskiepaski #poznan
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kamieniarz: nie mam teraz pod ręką ale bodajże ustawienia "światła" i do wyboru rodzaj oświetlenia, chyba dwa dawały całkiem fajne żywe kolorki, ale to na którym ty robiłeś też jest spoko - wystarczy po wrzuceniu na YouTuba przez edytor podbić ustawienia kolorów.
  • Odpowiedz