Wpis z mikrobloga

Tak na szybko po używaniu przez 10 minut #android 5.0.1 na #nexus5 stwierdzam - tak brzydkiego systemu dawno nie widziałem. Serio, 4.0.4 z HTC Sense był ładniejszy jeśli już tak bardzo chcieli się upodabniać do #ios i robić białe tło...

Usunięcie aplikacji Galeria?! I wrzucenie jakiegoś googlowskiego "Zdjęcia"? #!$%@? serio?!

Odblokowywanie ekranu ruchem w prawo lub w lewo włącza aparat lub wybieranie rozmów? Serio?

Biała klawiatura bez wyraźnych konturów oddzielających litery? Litości. (Tak to wygląda

Oj dużo personalizacji będzie zanim to coś zacznie nadawać się do użytku. Ktoś ma pomysł na to jak sprawić by QuickPic nie wyświetlał okładek albumów z muzyki? Pic related

Liczę na to, że chociaż bateria będzie trzymać 10 minut dłużej. Bo płynność jest ok, ale na to nie narzekałem w 4.4.4. Pewnie się przyzwyczaję, ale gdybym wczesniej to widział to bym nie aktualizował.

P.S. Czy są gdzieś jakieś ustawienia ekranu blokady czy ja ślepy jestem? Bo średnio mi się podoba wyświetlanie na nim treści smsów...
  • 12
@Krupier: nie używasz swype czy swiftkeya? Polecam MIUI, bo masz setki wyglądów do wyboru, ale nie każdemu pasuje. Mi się stockowe androidy nie podobają 4.2 to tragedia, 4.4 też lipa, 5.0 nie robi wrażenia.
@Krupier: Ja mam zupełnie inne odczucia co do L. Bardzo mi się podoba material design. Klawiatura bez konturów i białe tło w app drawerze wpisują się w jego wytyczne, to nie jest upodobnienie do iOS! (iOS #!$%@? tzw. translucent design). Gesty w lock screenie to jak dla mnie spore ułatwienie, można je zresztą wyłączyć afaik (jeśli się mylę to sorki). A jeśli chodzi o galerię, też nie jestem fanem guglowskich "Zdjęć",