Wpis z mikrobloga

Spotkanie z Ruchem Narodowym planowe na UW - ODWOŁANE!

Rolą Uniwersytetu jest m.in. tworzenie wzorów debaty publicznej. Planowane wydarzenie nie tylko nie tworzyłoby takich wzorów, ale mogłoby okazać się ich zaprzeczeniem.


No tak #!$%@?, ale jak u mnie organizowali "debatę" o podwyższeniu wieku emerytalnego, które było jawną agitką bo było 5 posłów z PO i jakiś podstawiony typek z EUP to oczywiście było w porządku. Terror wyborczej i środowisk lewackich daje efekt. Chyba nie pozostaje mi nic innego jak napisać: "Precz z komuną"

#polityka #uniwersytet #ruchnarodowy #nacjonalizm #lewackalogika
  • 15
@SirBlake:

W zaproponowanej formule – bliższej wiecowi politycznemu niż standardom akademickim – spotkanie nie mogło przynieść niczego dobrego ani dla Uniwersytetu


Tym razem Hartman ma rację
@nawon: Idąc tym tokiem rozumowania jedyną dopuszczalną formą spotkań na uniwersytetach jest debata, albo jakieś przeciwstawianie stron w politycznym ringu? Czyli nie można np. już robić spotkania z Ziemkiewiczem, Środą lub Tuskiem na uniwersku ze studentami, tylko po drugiej stronie trzeba posadzić Szczukę, Terlikowskiego albo Kaczyńskiego dla równowagi?
@SirBlake: Debata jest najlepszą formą

spotkania z Ziemkiewiczem, Środą lub Tuskiem


są także rozumiane jako debata (ze studentami) mimo że osoba zaproszona jest na słabszej pozycji.

Dla najważniejsze jest zdanie:

gdyby chodziło o spotkanie z młodzieżówką SLD czy Ruchu Palikota, powiedziałby dokładnie to samo.
@fir3fly: ONR nie jest ugrupowaniem politycznym. Dwa nawet Ruch Narodowy nie jest na razie takim ugrupowaniem, a żaden z zaproszonych gości nie jest aktywnym politykiem. Co nie zmienia faktu, że u mnie takie spotkania odbywają się regularnie(Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM).