Wpis z mikrobloga

@dob3k: ok, ale to nie ma znaczenia, bo i tak jest gwarancja 2 lata -_- i o tym piszę od samego początku, o ile kupi się w sklepie, który jedynie sprzedaje w ich imieniu.
  • Odpowiedz
@dob3k: litości. najpierw piszesz, że producent nie ma obowiązku dawać gwarancji, a potem, że w każdym sklepie jest minimum dwa lata. ja właśnie o tej ustawie mówię, a przed świętami wprowadzono jakąś nową i w niej są pewne zmiany (na korzyść klienta). jakie dokładnie - nie wiem, stąd poleciłam zapoznanie się z nią na własną rękę. nie wiem, po co prowadzisz dalej dyskusję, bo i tak uważam, że lepiej dopłacić
  • Odpowiedz
@SScherzo:
Caly czas mylisz pojecia.
Gwarancja producenta - nieobowiazkowa (apple daje jeden rok ale nie musi dawac w ogole)
"Gwarancja srzedawcy" czyli "niezgodnosc towaru z umowa nazywana przez niektorych (nieprawidlowo) rękojmią" - obowiazkowo (ustawą EU) na minimum dwa lata w punkcie w ktorym kupilas dany produkt niezaleznie w czyim imieniu sprzedaje.

lepiej dopłacić do nówki i mieć gwarancję przez 2 lata niż brać używkę z gwarancją
  • Odpowiedz
@dob3k: napisał, że ma gwarancję do maja, więc wywnioskowałam, że... ma gwarancję do maja. bez powodu tego nie napisał, jak mniemam.

nie chce mi się już z Tobą dyskutować, skoro wiesz lepiej od OPa.
  • Odpowiedz