Wpis z mikrobloga

Jak najwygodniej pracować przez ftp? geany+filezilla czy lepiej połączyć się używając np. netbeans? Pytam o takie większe prace, nie o proste edycje.


@sarveniusz: jak wieksze prace to proponuję GIT/SVN z naciskiem na to pierwsze, svn wypada powoli z wyścigu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sarveniusz: moja rada - unikaj pracy po ftp :) postaw sobie lokalny serwer (najlepiej moim zdaniem VirtualBox i Vagrant jeżeli pracujesz na Mac/Windows lub Docker jeśli linux) ale od biedy WAMP/MAMP/LAMP też będzie ok. Zmiany synchronizuj GITem (za SVN się nawet nie bierz - nie warto).
@sarveniusz: Projekty wersjonuję za pomocą GITa - w moim przypadku jest to najczęściej jakaś strona tudzież multisite. Oprócz lokalnej kopii na każdym komputerze na którym coś dłubię mam też oczywiście zdalne repozytorium na githubie (korzystałem też z bitbucketa - prywatne repozytoria za darmo do 5 developerów w teamie - równie fajne jak github).

Korzystam z git flow jako modelu prowadzenia repozytorium i to również polecam. Przy jednoosobowych projektach wydaje się być