Wpis z mikrobloga

Dzisiaj rano na pewno zadawaliście sobie pytania

O co chodzi z tym lasem? Dlaczego cała główna (4 strony znalezisk) jest o lasach? Jakie pobudki kierują wykopującym i dodającym w tej tematyce?

Spieszę z odpowiedzią, zapraszam na kolejny odcinek #aferawskrocie


Otóż, wczoraj z płomieniem na główną wparowało znalezisko o lasach państwowych. Tradycyjnie over 9000 wykopów. Lecz podobna informacja była już miesiąc temu na głównej - 25 grudnia. LINK.
Administracja wykopu zdjęła to nowe znalezisko z głównej, usunęła z hitów oraz oznaczyła jako duplikat. Jedyną drogą, aby wejsc do znaleiska było posiadanie linku. No i zauważono to, podniósł się raban. Powstało znalezisko protestacyjne przeciwko tym działaniom. Oczywiście over 9000 wykopów.
Postanowiono w ramach "walki" i manifestu wobec czynów moderacji, drogą afery zbożowej (a później betonowej), zaspamowac całą główną tematyką leśniczą.
No i tak dodawali całą noc, efekty widzimy teraz.
Jak się tłumaczy moderacja? Tak (pod znaleziskiem protestacyjnym):

Informacja nieprawdziwa. Znaleziska, o których mowa, nie zostały usunięte z Wykopu, a jedynie oznaczone jako duplikat. To standardowe działanie w sytuacjach gdy dodawane są kolejne kopie tematu, który wcześniej pojawił się już na stronie głównej. W każdym takim duplikacie umieszczamy informację o tym, że znalezisko zostało oznaczone jako duplikat oraz podajemy link prowadzący do znaleziska, które jako pierwsze zostało wykopane na stronę główna serwisu. Tego typu działania moderacyjne podejmujemy jedynie po Waszych zgłoszeniach.

Teraz trochę prywaty ode mnie. Nie chce mi się wierzyc, że to standardowa procedura, dzieje się to rzadko, wybiórczo. Bardzo rzadko widuję i słyszę o takich działaniach. Jednak jeśli jest mowa o "standardowych procedurach", to stwierdziłem, że musi byc o tym napisane w regulaminie albo FAQ. W regulaminie nic nie znalazłem, w FAQ tylko

Moje znalezisko zniknęło, gdzie ono jest?

I odpowiedź:

Na wykopanie Twojego linka użytkownicy mają 24 godziny. Jeśli w tym czasie link nie uzyska wymaganej liczby głosów aby wejść na główną, wtedy link przenoszony zostaje do archiwum (link do archiwum linków znajdziesz w stopce u dołu strony). Jeżeli w znalezisku zawarte były treści niedozwolone lub Twojemu znalezisku towarzyszyła duża liczba zakopów, mogło ono zostać wyrzucone z Wykopaliska.

Ani słowa o duplikatach.
Dziwne.
Tyle ode mnie. Jeśli coś się pomyliłem, popełniłem błąd, błędnie rozumowałem - zapraszam do komentarzy, może zdążę wyedytowac, albo chociaż przyznac rację.





#afera #las #aferalasowa #lasy
m.....o - Dzisiaj rano na pewno zadawaliście sobie pytania
O co chodzi z tym lasem? D...

źródło: comment_JLR0PYEMkBY0oUdJbAz6InmUl1p9ZabA.jpg

Pobierz
  • 11
@mateuszo: szczerze mówiąc nawet nie zauważyłem i nie słyszałem o tej aferze :) wykop służy mi tylko do umawiania meczów w haxa i przeglądaniu kanałów, trzeba się szanować a nie główną przeglądać :P