Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy, jestem noga wśród komputerów. Jaka jest różnica pomiędzy wentylatorem a układem chłodzenia?

na przykładzie http://allegro.pl/chlodzenie-lenovo-g580-i4993504393.html

http://allegro.pl/nowy-wentylator-lenovo-g580-g580a-g580am-i4995265736.html ?
dzięki z góry za pomoc!!! :)

#komputery #komputery #laptop

@naprawalaptopow ile może kosztować taka wymiana? dokładnie w tym modelu g580? wartości jakie pokazuje mi wskaznik sa dramatyczne ;( poniżej pic related. długo pociągnie jeszcze az sie nie zepsuje? Przy wymianie tego podzespolu potrzebna jest pasta termoprzewodząca? dzieki dzieki raz jeszcze!
qelser - Cześć Mirasy, jestem noga wśród komputerów. Jaka jest różnica pomiędzy wenty...

źródło: comment_W8WysA1h0WsZ6pMImHyxet2vVUYD80wu.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Administratore: wiatrak w ogole sie nie kreci. mam taka fukncje "usuwanie kurzu" pamietam ze na poczatku jak go kupilem to strasznie wiatrak szumial podczas tego zabiegu a teraz w ogole sie nie kreci, nie slychac go, moge normalnie przeczytac literki na nim przez siateczke osłaniajaca go. wiec chyba wymiania, czy sie myle?
  • Odpowiedz
@qelser: serio, w laptopie jest taki wlot z miedzianym radiatorem... u mnie po 2-3 miesiącach jest to całkowicie bez przelotu, muszę wygrzebać taką zbitą gąbę i chłodzenie wraca do normy :) niby jest ten autoprzedmuch, ale g---o to daje :)
  • Odpowiedz
@mroz3: wiaderko hehe, w ogole sie nie krecił wiatraczek, ale teraz sie kręci, p--------a przeprawe mialem, bo pierwszy raz w zyciu rozkrecałem laptoka i myslalem ze wszystko zepsuje, okazało sie jednak ze to jest proste jak j-----e. wlaczylem se jakis ruski filmik jak gosciu rozkreca i jechalem z nim ;)
  • Odpowiedz
@qelser: @mroz3: To byście się zdziwili. Co prawda trafiłem taki notebook jak jeden z 300, ale miałem raz jakiś felerny heatpipe - nie oddawał dobrze ciepła w miejscu radiatora przy wentylatorze, jakby był przełamany w środku. Cholera wie czy tam coś w środku jest czy to tylko miedź czy jakiś inny stop, ale poważnie laptop się przegrzewał, po wymianie heatpipe był już ciepły na całej powierzchni i temperatury
  • Odpowiedz