Wpis z mikrobloga

@lmao: UBW jest bardzo dobre, ale to remake, wszystko już widzieliśmy w poprzedniej serii/filmie i na dobrą sprawę poza niesamowitą oprawą audio wizualną nie ma dużo do zaoferowania.

Majimoji Rurumo jest słabe. Drugiego anime nie widziałem na oczy, więc się o nim nie wypowiem.

@Moxmox: Barakamon jest bardzo dobre. Jednak bardziej cenię Ping Pong The Animation. Długo zbierałem się do tego aby to obejrzeć, temat mnie w ogóle
  • Odpowiedz
@yorar:

ale to remake

Nie. A filmu UBW nawet nie warto oglądać, chyba że jako ciekawostkę po obejrzeniu tego. Ale najlepiej po drugim sezonie, który będzie na wiosnę.
  • Odpowiedz
@lmao: Jak nie? Ci sami bohaterowie, te same założenie wyjściowe, potem historia się różni, ale nie do tego stopnia aby uznać to za kompletnie nową serię. Nie chcesz mi chyba powiedzieć, że jest to nowość i w ogóle wcześniej tego nie było?
  • Odpowiedz
@lmao: Noo, zazwyczaj do remaku pisze się nowy scenariusz, aby się różniło w jakimś stopniu od oryginału. Nie znam tytułu gdzie oryginał i remake się w ogóle nie różniły.
  • Odpowiedz
@lmao: Proszę Cię, zajrzyj na wiki i sprawdź kto jest scenarzystą wersji od Deen a kto od Ufotable. Dwie różne osoby, które musiały stworzyć dwa różne dzieła.
  • Odpowiedz
@yorar: nie muszę zaglądać na wiki, by wiedzieć na czym opierają się obie adaptacje i jakie ścieżki adaptują. Pisałem o scenariuszu źródłowym, a nie stworzonym konkretnie na potrzeby serii. Scenarzyści są inni, bo to są inne studia, co w tym dziwnego? Obaj zajmowali się tworzeniem scenariusza pod anime opierając się na różnych ścieżkach fabularnych tego samego produktu, zatem źródłowy scenariusz jest ten sam. Nic nie tworzono, ani tym bardziej nie
  • Odpowiedz