Wpis z mikrobloga

@Glupi_login: Wyrazenia lambda doszly np. Do tej pory nie korzystalem. I nie zdziwie sie jak nie wykorzystam wcale:). Ale kto wie. A osobiscie po 2 latach programowania w javie uwazam sie za srednio zaawansowanego. Moze ciut nizej.
@Glupi_login: @Uszatyy: No nie wiem, Java 8 to lambda, retrolambda to biblioteka, która umożliwia używanie lambdy na wcześniejszych wersjach Jaby, a bardzo popularna biblioteka RxJava z tego korzysta i jak najbardziej jest ona wykorzystywana produkcyjnie i to przez duże firmy jak np. Trello.

Ale odpowiadając na pytanie moim zdaniem nie ma żadnego sensu, labdy się można z artykułów na necie nauczyć, a reszta jest IMO pomijalna.
@Uszatyy: Nie, dlatego napisałem, że to nie ma sensu. Ja zresztą w ogóle jak chodzi o Androida to nie polecam książek, bo za szybko się deaktualizują, zwłaszcza zanim jeszcze na polski zostaną przetłumaczone. :)
@kamilz88: W sumie to jeśli spojrzeć na technologie to nie dotyczy to tylko androida, a ich rozwój tylko przyspiesza... Zresztą nie oszukujmy się - do podstawowych rzeczy nie jest potrzebna żadna wiedza książkowa. Wystarczy internet i praktyka. W sumie do większości tych bardziej zaawansownych też - tylko trzeba wiedzieć o co pytać, a do tego książki już się przydają. :)
@Uszatyy: zgadzam się jak chodzi o naukę języków, frameworków itp. ale np Czysty kod, czy efektywne programowanie Blocha to wiedza, którą ciężko znaleźć w jednym miejscu :-) wzorce projektowe niby da rade wszystkie znaleźć, ale moim zdaniem nic ich nie tłumaczy tak dobrze jak head first, design patterns
@kamilz88: W javie 8 jest standardowo API javatime ( Do starszych można dograć podobno JodaTime - co jest tym samym), co wg mnie ułatwia sporo na początku ( mi ułatwiło budowę kalendarza o wiele ).
@rex1313: zgadzam się, joda time FTW, z tego co czytałem to javatime z Javy 8 trochę się różni od joda time, ale generalnie to nie jest to istotne, ważne żeby nie używać Calendar ze 'starej' Javy, bo co jak co, ale to spieprzyli maksymalnie :-)
Dla nie w 8 ftw są streamy w połączeniu z lambdami obsługa kolekcji skrocila się o duża ilość linijek i śmiesznych klas anonimowych