Wpis z mikrobloga

#finanse #dolar #ekonomia

Mam nadzieje że dobre tagi.

Chciałabym sobie kupić komputer. Od jakiegoś czasu monitoruje ceny i te obecne znacznie różnią się od takich sprzed 1-2 m-ca. Domyślam się że zwyżka jest podyktowana kursem dolara.

I teraz moje pytanie, potrzebuje wykopowych specjalistów co siedzą w ekonomi coby mogli mi doradzić "kupuj teraz" albo "poczekaj aż stanieje"
  • 14
@Rachel_: No cóż... Też niby czekam, bo miałem kupić kompa. Uznałem, że skoro mam przepłacić to przepłacę za nowe części a nie to samo co rok temu było. I tak sobie czekam na serię kart graficznych nową od amd albo coś od nvidii mimo, że się nie zapowiada. W tym roku jeszcze intele broadwell i skylake będą. Jak wyjdzie coś nowego do premiery wieśka lub trochę po niej do dopiero wtedy
@Rachel_: No i tu jest problem. Ja uznałem, że jak mam przepłacić to przepłacę za trochę lepsze. Nikt nie powie ci jak będzie wyglądała sytuacja na rynku za te parę miesięcy. Teraz wyczekuję testów gtx 960, ale nie zapowiada się dobrze. Zamówiłem sobie teraz parę części które ceną nie ruszyły w górę za bardzo i czekam, bo w sumie to nie śpieszy mi się aż tak bardzo. Jak potrzebujesz kompa to
Pobierz Feuforce - @Rachel_: No i tu jest problem. Ja uznałem, że jak mam przepłacić to przep...
źródło: comment_rmtRkJS5vKNmbiTm1BuylR9w6KyacfE7.jpg
@Rachel_: @Rachel_: W mojej opini wazniejszy dla Ciebie byłby kurs euro niz dolara bo jesli faktycznie europejscy importerzy rozliczają się z Koreanczykami czy Chinczykami w dolarach to dolar umocnił się rownierz wobec ich narodowych walut. Wystarczy ze się wyczerpią zapasy, za ktore zapłacono gdy dolar był tani. Jesli rozliczają się w euro to do obnizek cen potrzebne jest umocnienie się złotego.
@Rachel_: Jesli faktycznie dolar to trzeba poczekac az sprzedadzą zapasy, nowe dostawy będą juz tansze bo dolar umocnił się rowniez wobec waluty chinskiej i koreanskiej.
@Rachel_: Mam to samo :( Mówiłem sobie, łeee kupie w styczniu/lutym świąteczny szał opadnie to ceny też spadną, a to proszę...procesor droższy o 100 zł, karda graficzna prawie też...i co tu człowiek ma począć :( kupić i później sobie pluć w brodę bo się przepłaciło czy może poczekać i też pluć sobie w brodę bo dolar po 4 zł a ceny jeszcze wyższe i nic się nie kupi :D Wolę chyba