Wpis z mikrobloga

@Artur_Micek i jego nowastrategia kompromitują się coraz bardziej. Miał być portal przekazujący obiektywnie informacje, a wyszła tuba powielająca ukraińską propagandę. Już nie kryje się z publikowaniem bzdurnych informacji, cytaty z wczoraj:

22:09 - Pojawiła się plotka, że separatyści w regionie lotniska stracili przez tydzień ponad 200 zabitych i rannych. Nie ma jednak żadnych dokładnych danych na potwierdzenie takiego stanu rzeczy.

lub

0:25 – Mnożą się wątpliwości na temat tego – kogo czołgi są pod zniszczonym mostek. Do tej pory większość źródeł w tym też ukraińskich podawała, że są to pojazdy armii ukraińskiej przyłapane pod mostem. Miały tam się „schować” przed ostrzałem lub zostać złapanych w czasie jazdy. Teraz jednak coraz więcej jest głosów, że mogą to być pojazdy separatystów, które także miały się tam schować przed ogniem artylerii wroga. Ta jednak albo zniszczyła ten most je przygniatając, albo też ktoś spanikował i je zniszczył zanim zdążyły wyjechać, tudzież zostały wcześniej porażone przez pojazdy ukraińskie… Jak widać, sytuacja jest skomplikowana.

Używa sformułowań o rosyjskich wojskach biorących udział w walkach, ale zapytany o to jak je rozpoznaje na filmach czy zdjęciach burknął coś o ruskiej propagandzie i zwiał. Tchórzliwie unika odpowiedzi na niewygodne pytania, bo wie, że to co publikuje tu i na nowejstrategii często jest wyssane z palca lub skopiowane z ukraińskiej propagandy bez sprawdzenia w innych źródłach, cytat z dzisiaj:

12:37 - Według oficjalnych danych wczoraj zginęło 3 ukraińskich żołnierzy a 66 zostało rannych.

#ukraina
  • 40
@chemmobile: poniosło Cię...

Jakbyś poczytał FM na którym się również udziela, to byś wiedział ile bzdurnych informacji nawet nie zamieszcza. Takich jak chociażby 200 zabitych żołnierzach GRU czy TOS-ach które widziały siły ATO, ale nikt zdjęcia nie zrobił...

Facet w polskim internecie odwala kawał dobrej roboty, być może pokazuje najlepsze i najbardziej sprawdzone informację z frontu Donbaskiego niż polski mainstream taki jak chociażby TVN24 który przekleja wszystko to co mówi ATO
Jak to powiedział @Nero12 gdy zamiast bawić się w propagandę informujesz to co widzisz to szybko obie strony #ruskapropaganda i #ukrainskapropaganda zaczynają atakować o "małej rzetelności", mamy tu kolejny tego jaskrawy przykład.

@chemmobile oczywiście jak zwykle działa jak byk i czerwona płachta, pozwól że zaznaczę na co powinieneś zwrócić uwagę.
Aryo - Jak to powiedział @Nero12 gdy zamiast bawić się w propagandę informujesz to co...

źródło: comment_R0ugJYU59Iw4fq9RUearOMrWHNVW3QAy.jpg

Pobierz
@chemmobile: Przesadzasz.

22:09 - Pojawiła się plotka, że [...] Nie ma jednak żadnych dokładnych danych na potwierdzenie takiego stanu rzeczy.

Mnożą się wątpliwości na temat tego [...] Do tej pory większość źródeł w tym też ukraińskich podawała, że [...] Teraz jednak coraz więcej jest głosów, że [...] Jak widać, sytuacja jest skomplikowana.


Te sformułowania są ewidentnie neutralne. Nawet jeśli @Artur_Micek ma ciągoty proukraińskie to nie stara się narzucać jedynie słusznej linii.
@chemmobile: Z tym Panem nie rozmawiam. Nie trafiają do niego żadne argumenty, a te które się przedstawi potrafi tylko zmanipulować pod skrajnie prorosyjskie poglądy - bardziej prorosyjskie niż przedstawia RT. Ślepo wierzy w to, że de facto kadrówka ukraińskiej armii dała się od tak rozbić przez separatystów mających kilkanaście czołgów, kilka razy innych wozów pancernych oraz oddających teren i przegrywających prawie każde starcie od czerwca do prawie połowy sierpnia... Nawet najbardziej
12:37 - Według oficjalnych danych wczoraj zginęło 3 ukraińskich żołnierzy a 66 zostało rannych.


@Myrten: to też jest plotka? To ja mam lepszy news: w ostatnich walkach zginęło 200 ukraińskich żołnierzy i 8 separatystów.

Z tym Panem nie rozmawiam. Nie trafiają do niego żadne argumenty


@Artur_Micek: jakie argumenty??? Podrzuciłeś mi dwa filmiki. Na pierwszym nie dało się zidentyfikować czyje to sa pojazdy: ukraińskie , separatystów czy rosyjskie, ale odgórnie założyłeś
Oczywiście nikt nie borni użytkownikowi chemmobile założyć własnej strony (a ja właścicielem tej na której piszę nie jestem) i opisywać jak realnie wygląda sytuacja wg jego opinii. Oczywiście tego nie zrobi. Oczywiście nie rozumie, że jak ktoś ma na celu mniej więcej na bieżąco podawać informacje to po pewnym czasie o jakimś wydarzeniu wiadomo więcej, jak mogło rzeczywiście wygląda, czy miało miejsce, o czym ktoś nie poinformował itd. No ale tutaj wymagana