Wpis z mikrobloga

@Artur_Micek i jego nowastrategia kompromitują się coraz bardziej. Miał być portal przekazujący obiektywnie informacje, a wyszła tuba powielająca ukraińską propagandę. Już nie kryje się z publikowaniem bzdurnych informacji, cytaty z wczoraj:

22:09 - Pojawiła się plotka, że separatyści w regionie lotniska stracili przez tydzień ponad 200 zabitych i rannych. Nie ma jednak żadnych dokładnych danych na potwierdzenie takiego stanu rzeczy.

lub

0:25 – Mnożą się wątpliwości na temat tego – kogo czołgi są pod zniszczonym mostek. Do tej pory większość źródeł w tym też ukraińskich podawała, że są to pojazdy armii ukraińskiej przyłapane pod mostem. Miały tam się „schować” przed ostrzałem lub zostać złapanych w czasie jazdy. Teraz jednak coraz więcej jest głosów, że mogą to być pojazdy separatystów, które także miały się tam schować przed ogniem artylerii wroga. Ta jednak albo zniszczyła ten most je przygniatając, albo też ktoś spanikował i je zniszczył zanim zdążyły wyjechać, tudzież zostały wcześniej porażone przez pojazdy ukraińskie… Jak widać, sytuacja jest skomplikowana.

Używa sformułowań o rosyjskich wojskach biorących udział w walkach, ale zapytany o to jak je rozpoznaje na filmach czy zdjęciach burknął coś o ruskiej propagandzie i zwiał. Tchórzliwie unika odpowiedzi na niewygodne pytania, bo wie, że to co publikuje tu i na nowejstrategii często jest wyssane z palca lub skopiowane z ukraińskiej propagandy bez sprawdzenia w innych źródłach, cytat z dzisiaj:

12:37 - Według oficjalnych danych wczoraj zginęło 3 ukraińskich żołnierzy a 66 zostało rannych.

#ukraina
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Artur_Micek: daj spokój... nie musisz się tłumaczyć. Każdy rozsądny wie, że robisz świetną robotę (ci proukraińscy i prorosyjscy podają Twoje informacje na różnych forach) Nigdzie indziej nie znajdę informacji o ostrzale Gorłówki, oprócz Twoich relacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@chemmobile: Zapytam wprost - czy w domu wszyscy zdrowi? Podałem to co podał Kijów, wczoraj jednak zaznaczyłem, że realnie straty są dużo większe - mowa była o 20 zabitych i ponad 54 rannych (nieoficjalnie). Jakby nie awaria strony podałbym to co mówią teraz separatyści o własnych stratach. Tak, to samochody rosyjskie, a w czyich rękach to nie wiem. Nie sprawdzałem dowodów. W miejscu gdzie jest ta linia żadnych walk nie
  • Odpowiedz
W miejscu gdzie jest ta linia żadnych walk nie było.


@Artur_Micek: nie rżnij idioty, napisałem ci, że informacja o zawieszeniu linii pochodziła ze stron internetowych przewoźnika, który tę linię obsługuje. Nawet na wiki jest o tym wpis. A że nie potrafisz sam weryfikowac informacji, to wcale mnie nie dziwi.
  • Odpowiedz
W tym miejscu walk nie było.


@Artur_Micek: hahaha, jakie wyparcie, hahaha. Udajesz, że nie umiesz czytać? Posuwasz się do robienie z siebie idioty, aby tylko nie przyznać, że nabrałeś się na filmik ukraińskiej propagandy, hahaha.
  • Odpowiedz
@chemmobile: A może po tym, iż żołnierze się chwali akcją na Ukrainie i dawali z niej zdjęcia? A może dlatego, że separatyści nie mają takiego sprzętu jak armia FR i dostają głównie złom. A może dlatego, że potwierdza to NATO i prezentuje masę dowodów. A może dlatego, że w Rosji potwierdzono śmierć 48 osób służby czynnej i ponad 200 obywateli. A może dlatego, że Moskwa oficjalnie przeprosiła za "błędy w
  • Odpowiedz
@Myrten: propagandówkę TVN (czy RMF24) zdemaskuje nawet dziecko. Natomiast śmieszy mnie ktoś, kto uważa się za obiektywnego, bo powiela informacje ze źródeł rządowych. Jak nie wiesz czyją stronę przedstawia dany filmik, to nie piszesz, że to rosyjska, bo tak każą ci robić twoje sympatie. A jesli tak robisz, to jesteś tylko powielaczem propagandy i niczym więcej.
  • Odpowiedz
Informacje należy traktować z dystansem ponieważ trwa wojna informacyjna! Staram się zrobić co się da i przekazać informacje, ale to trudne zadanie. Jeśli coś okaże się, że nie było prawdą będzie odpowiednia notka.
  • Odpowiedz
A może po tym, iż żołnierze się chwali akcją na Ukrainie i dawali z niej zdjęcia?


@Artur_Micek: żołnierze na służbie, czy może rosyjscy ochotnicy, którzy czują potrzebę wspomożenia swoich ziomków ostrzeliwanych przez wojska ukraińskie? Potrafisz to rozróżnić, bo szczerze w to wątpię?

A może dlatego, że potwierdza to NATO i prezentuje masę dowodów.

Jakie dowody? Gdzie one są? Zdjęcia google maps, z których nie określisz, czy te 5 czy 6 pikseli to pojazd separatystów, ukraiński
  • Odpowiedz
@chemmobile: Większość żołnierzy ukraińskich na terenie Rosji znalazła się tam, gdyż wolała poddać się siłom granicznych FR niż separatystom. Mowa o lipcu i historii m.in. z 72. i 79. Brygadą. Były jednak grupy co np. nie chciały wracać na Ukrainę.

Braki w wiedzy. Aha. Wolę mieć braki w wiedzy niż powtarzać jak ślepy pożyteczny idiota propagandę z RT.
  • Odpowiedz