Wpis z mikrobloga

Jeśli zbrodnie islamskich ekstremistów nie są zbrodniami dokonywanymi przez muzułmanów, bo islam tak nie naucza to w takim razie kolonizacja Ameryki i idące za nimi mordy w imię katolickiego Boga nie są zbrodniami dokonanymi przez katolików.

Bawimy się dalej?
Poznałem także bardzo pokojowe i liberalne odmiany islamu, w żaden sposób nie jestem nastawiony negatywnie do tej religii więc tym bardziej unikam odpowiedzialności zbiorowej, także nie chcę sankcjonować dzisiejszych zbrodni islamistów dawnymi zbrodniami chrześcijan,
chcę po prostu aby nazywać rzeczy po imieniu.

#islam #bokoharam #nigeria #paryz #polityka #religia #jemen #alkaida #kalifat #isis

#thumbingthestans
  • 2
@jimmyvan: Nie mówię teraz o rozwiązaniu. To po pierwsze. A odpowiadając, nie mam jasnego zdania. Z jednej strony obciąć socjal i wprowadzić bardzo restrykcyjne prawo otrzymywania obywatelstwa, dodatkowo wymuszane potwierdzeniem w referendum lokalnym (np. dzielnica). W końcu skoro ktoś ma być częścią społeczeństwa obywatelskiego to wypadałoby aby społeczeństwo wypowiadało sie, a nie tylko jakiś urzędas.

Szwajcaria nie ma problemów z muzułmanami, warto na nich spojrzeć. To jest faktycznie ewenement, nie mówię,