Wpis z mikrobloga

@polish95: Mirki powiedzcie mi co myślicie o takim treningu:

Poniedziałek:
Klata + biceps
40 minut cardio

Wtorek:
40 minut cardio
Brzuch

Środa:
Plecy + triceps
40 minut cardio

Czwartek:
40 minut cardio
Brzuch

Piątek:
Barki + Nogi
40 minut cardio

Sobota:
40 minut cardio
Brzuch

Kolejność nie jest przypadkowa:D oczywiście przerwy między seriami maxymalnie minutę, zakres powtórzeń 12-20. Taki przewiduję plan na najbliższy czas, celem jest pozbycie się bf'a z naciskiem na brzuch, co Wy na to?

#mikrokoksy #silownia #pytanie #mirkokoksy
  • 13
@polish95: Wydaje mi się, że ok jeśli nie będziesz katował tego brzucha. Jeśli jednak masz zamiar to robić to dałbym z 2-3 dni przerwy na jego regeneracje, a nie tylko jeden dzień. Ekspertem nie jestem, zaczekaj na opinie bardziej doświadczonych mirków :D
@pompastic: Interwały robie, oprócz tego wskakuje też na rowerek czasami orbitrek, a chyba się jeszcze skuszę na skakankę
@berti: tak zrobie, w dni treningowe ogranicze cardio do 20 minut, z brzuchem będę robił koło 40
@wspolrzednebiegunowe: uzasadnij, że jest to #!$%@? zakres powtórzeń

Ogólnie do końca stycznia pociągnę split tak jak jest, a od lutego zacznę FBW.
@polish95: dlatego, że na redukcji powinieneś przede wszystkim starać się zachować siłę i minimalizować utratę mięśni, w tym sprawdzają się najlepiej niskie zakresy powtórzeń na wysokim ciężarze. Przy powtórzeniach rzędu 12-20 będziesz musiał operować niskim ciężarem, serie będą trwały długo- długi czas pod napięciem- duże zniszczenia mięśni, co jest korzystne na masie, ale nie przy deficycie kalorycznym. A jeśli uważasz, że w tym zakresie 12-20 będziesz lepiej palił tłuszcz, to lepszą
Ogólnie do końca stycznia pociągnę split tak jak jest, a od lutego zacznę FBW.


@polish95: nie musi być typowe FBW, może być split jak lubisz, ale nie ten staromodny jedna partia w tygodniu, lepiej wybierz push/pull góra/dół, wtedy nie musisz dowalać takiej objętości na jednym treningu na partię, bo masz dwie sesje w tygodniu+ mięśnie rosną cały tydzień zamiast 2-3 dni po treningu partii. Takie plany są też lepsze pod względem