Wpis z mikrobloga

Po 3 dniach moderacja wzięła się wreszcie za rozpatrzenie mojego zgłoszenia dotyczącego wpisu Liona, w którym znowu oczerniał pederastów. Zgłoszenie oczywiście odrzucono. Analogicznie odrzucono zgłoszenie dzień wcześniej, dotyczące wpisu powielającego wielokrotnie dyskredytowane "badania" serwisu prawy.pl, że 40% homoseksualistów to pedofile. O samym odrzuceniu piszę trochę niżej i o tym jest właśnie mój wpis. Na razie trochę faktów.

Tym razem ponoć dzieci wychowywane przez sodomitów zeznały w sądzie, że były z tego powodu nieszczęśliwe (dotyczyło to rozpatrywania przez sąd w USA kwestii legalizacji małżeństw homoseksualnych w kilku stanach). Wydźwięk wpisu był jasny - sodomici to fatalni rodzice, niszczący dzieci, zmuszający je do prostytucji etc. Oczywiście pojawił się też wątek o AIDS i pedofilii.

Czego Lion nie napisał? Że dzieci narzekały, że... ich rodzice nie mogli się pobrać! I to było powodem ich niezadowolenia... Trochę zmienia wydźwięk artykułu, prawda? Ogólnie albo gościu w ogóle nie zna języka angielskiego, albo bezczelnie i w oczywisty sposób skłamał. Tutaj piękne zaoranie Liona przez @GangrenaM.

A teraz do rzeczy: moderator nrq (który do tej pory wydawał mi się całkiem w porządku) w uzasadnieniu odrzucenia zgłoszenia napisał, że:

Moderatorzy nie oceniają czy informacja jest prawdziwa z merytorycznego punktu widzenia.


Powstaje więc pytanie: co jest manipulacją, informacją nieprawdziwą i atakowaniem innych? Sugerowanie pedofilii homoseksualistom wbrew faktom i stanowisku fachowców nie jest atakowaniem innych? Bezczelne przekłamywanie tłumaczenia oryginalnego tekstu pod tezę, że homoseksualiści są gorsi i w ogóle to mają AIDS-a nie jest atakowaniem innych?

Atakowaniem nie jest fałszywe przypisywanie określonym grupom społecznym ohydnych i poniżających cech?

Atakowaniem musi być konkretnie wulgaryzm, bez znaczenia, czy użyty sensownie czy bezsensownie?

Prawda się nie liczy?

W takim razie, bez żadnej obawy o bana czy chociaż ostrzeżenie od moderacji, pozwolę sobie wypowiedzieć następujące stwierdzenie:

Moderacja wykopu to najgorszego sortu faszyści i miłośnicy Hitlera, broniący osób posługujących się propagandą w jego stylu. A może pozwalanie przez nich na pomawianie homoseksualistów o pedofilię wynika z chęci odwrócenia uwagi od ich własnej predylekcji do brzydkich zabaw z małymi dziećmi? Nie mówię, że na 100% nasi moderatorzy są pedofilami, ale czy nie warto się zainteresować tym tematem? Dla dobra dzieci, oczywiście. Ja tylko zadaję pytania.

Nie zaatakowałem nikogo personalnie, użyłem kulturalnego języka, więc przypominam: moderacja nie jest od oceniania komentarzy z merytorycznego punktu widzenia. Wszystko jest OK, prawda? W końcu zdaniem moderacji nie liczą się fakty, a tylko forma, więc mam czyste sumienie.

A teraz propozycja dla komentujących. Co sądzicie o:
- bekowej grupie na 4 (która imputuje innym pedofilię - czego się boją, co ukrywają?),
- duchownych Kościoła katolickiego (najlepiej tych z Irlandii),
- siostrze Bernadetcie i jej metodach wychowawczych (cierpienie uszlachetnia!)
- Jahwe (w końcu jeśli dzieje się coś złego, w szczególności tyczy się to pedofilii, to przecież Bóg tak chciał)
- kucach (wszak ich idolowi lekka pedofilia nie przeszkadza).

DW: @wykop.

#wykop #moderacjacontent #lgbt #homoseksualizm #neuropa #hipokryzja
alkan - Po 3 dniach moderacja wzięła się wreszcie za rozpatrzenie mojego zgłoszenia d...

źródło: comment_7f2RBQ15eSYvBJVydLZLhmctJRvRlPYC.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
@Deykun: Dlatego, żebyście nie musieli się za bardzo natrudzić, podałem Wam w zgłoszeniu link do wpisu, który wszystko pięknie - używając tutejszego języka - zaorał.

DW @wykop, bo widzę, że się pojawiliście.
  • Odpowiedz
@grzegorz-zielinski:
Fakt, że są tam niemiłe rzeczy, ale raczej da się je przeczytać, a LionK chyba nawet podał autora tłumaczenia. Poza tym zwróć proszę uwagę na argumentacje zgłoszenia.

@alkan:
Ale proszę zrozum to, że ja nie jestem od kasowania wpisów, bo ktoś gdzieś kogoś - "zaorał", ja nie jestem od oceniania kto kogo "zaorał" i czyje argumenty są sensowne, a czyje są manipulacją.
  • Odpowiedz
@Deykun: Tylko widzisz, skoro manipulacja jest oczywista, a fałszywe oskarżenie dotyczy czegoś tak poważnego jak pedofilia, to podejście na zasadzie "ja nie jestem od oceniania argumentów" jest umyciem rąk i schowaniem głowy w piasek.

Podam Ci jeszcze lepszy przykład: wejdź na moje konto i zobacz zgłoszenie (też odnośnie Liona) nieuznane przez moderatora 6eM. Dane są w oczywisty sposób fałszywe (bo te "statystyki" pojawiały się na wykopie już wielokrotnie i
  • Odpowiedz
@alkan:

Jeszcze uwaga na koniec: jak mamy prostować takie manipulacje, gdy np. Lion (i inni niepokorni walczący o wolność słowa) regularnie usuwa komentarze obalające jego oszczerstwa? Wpisu nie usuniecie, bo "nie od tego jesteście", a jednocześnie pozbawiacie innych użytkowników możliwości robienia Waszej pracy za Was.


e tu trochę wyolbrzymiasz. mój wpis i mogę sobie robić co w nim chce, kasować wszystkich na literę LewaK na przykład, moja brocha. I przeceniasz
  • Odpowiedz
dwie pierwsze rzeczy nie są w ogóle wymienione w regulaminie


@bruceivins: Prawda. Ale to była tylko taka figura retoryczna odnosząca się atakowania innych - bo przecież jeżeli podaje się fałszywe informacje i wykorzystuje je do oczerniania innych, to dla mnie to uzasadnia zgłoszenie za atakowanie innych.

Natomiast atakowanie innych, jak twierdzi moderacja, jest karane tylko wtedy kiedy zgłosi je zaatakowana osoba - ciężko odnieść to do całej grupy,
  • Odpowiedz
@alkan:

Tylko widzisz, skoro manipulacja jest oczywista, a fałszywe oskarżenie dotyczy czegoś tak poważnego jak pedofilia, to podejście na zasadzie "ja nie jestem od oceniania argumentów" jest umyciem rąk i schowaniem głowy w piasek.

Powtórzę Ci cierpliwie trzeci raz. Moderatorzy nie oceniają czy argumenty są merytoryczne czy nie. Nie robimy tego kiedy podasz uzasadnienie do swoich zastrzeżeń i kiedy go nie podasz - nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek było
  • Odpowiedz
@alkan: cumplu, tu trzeba innego języka. Nacechowanego emocjami, takiego, który dotrze do ludu :-)
Najlepiej (chyba) byłoby zrobić taki masowy wykopowy coming out. Wtedy może wykopki zobaczyliby, że te brednie trafiają w konkretne osoby.
  • Odpowiedz
@bruceivins: Cholera, usunął mi się komentarz, muszę jeszcze raz pisać...

Które z tych zdań jest oskarżeniem o przestępstwo, a które stwierdzeniem faktu (niekoniecznie prawdziwego - np. ta liczba jest z dupy)?

Wreszcie, czy podawanie fałszywych informacji, zwłaszcza we wpisie na mirko, powinno w ogóle być karane?


Jako użytkownik wykopu na co dzień masz okazję przekonać się, do czego prowadzi rozpowszechnianie bredni na temat różnych grup społecznych. Nie powiesz mi, że powtarzanie wciąż i wciąż, że "50% pedałów to pedofile" nie rzutuje negatywnie na opinię o tej i tak już prześladowanej mniejszości. Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą i trudno je potem odkręcić. Szczególnie, że przeciętny człowiek myśli na zasadzie prostych skojarzeń i boi się inności, a fachowe i wnikliwe komentarze w rodzaju tego wpisu @verizon zostaną przez niego zbyte jako "lewackie bajdurzenie mające wybielić zboczeńców". Oczywiście pod warunkiem, że w ogóle będzie miał
  • Odpowiedz
moderacja ma się zajmować jakimiś badaniami na temat homoseksualnych pedofilów?


@JaroslaPolskeZbaw: Prawda Cię nie obchodzi i ograniczanie fałszywego obwiniania ludzi o pedofilię uważasz za zbyt błahe zadanie dla moderacji?

skoro gangrena "zaorał" to po chcesz usuwać wpis
  • Odpowiedz