Wpis z mikrobloga

Mało kto wie, ale na długo przed tym jak mogliście posłuchać pierwszej śmieszkowej audycji w radiu #mirkofm a tym bardziej #wykopfm - powstał "ojciec" tych dwóch w/w projektów - #lopatafm

Dokładnie 06.08 roku 2012 w wykopalisku pojawił się pierwszy odcinek wykopowego Podcastu:
http://www.wykop.pl/link/1225609/wykopowe-radio-lopata-fm-podcast-1/

Pamiętam że pierwszy odcinek zrodzony był w wielkich bólach, godzinach spędzonych na nagraniach i wymyślaniu loga przez następujące osoby: @gav @zurawinowa @Krzysiek1203_88 @Namib @lobek @suhy @KeiON @Czarny_nindza @cooffeey @emtebe - wielu z tych osób już z nami nie ma lub pojawiają się pod innymi nickami. Ale chciałem im podziękować za czas spędzony przy tworzeniu pierwszego odcinka.

21.08.2012 roku mogliście posłuchać drugiego, a zarazem ostatniego odcinka:
http://www.wykop.pl/link/1238783/wykop-radio-lopata-fm-podcast-2/

Minął rok. A w mojej głowie wciąż siedział pomysł stworzenia wykopowego radia.
http://www.wykop.pl/wpis/4391377/chcialbym-oficjalnie-reaktywowac-lopatafm-czekam-n/ (pozdro @japer, miałeś dobry pomysł!)

09.09.2013 - ten dzień można uznać jako "przełomowy" - otóż - pierwszy sygnał testowy MirkoFM zagościł w Waszych głośnikach: http://www.wykop.pl/wpis/5768731/okokokok-mikroby-ruszamy-z-mirkofm-osoby-chetne-do/ - mimo, że było Was (nas?) mało, bawiłem się wyśmienicie. Bo nie ilość słuchaczy, a sposób odbioru projektu przez nich świadczy o nawet drobnym sukcesie. Tak, uważałem to za sukces, że ktoś (nawet te 20 osób) chciał słuchać mirkowego radia.

Z tej strony chciałem pozdrowić użytkownika @NieznanyAleAmbitny - miałeś rację chłopie - MirkoFM skończyło się z pierwszym znaleziskiem na głównej - http://www.wykop.pl/link/1653482/mirkofm-ruszylo/ . Projekt nigdy nie powinien wyjść poza mikroblog - i to był największy błąd.

Oczywiście doceniam tutaj pomoc użytkownika @surma - który zapewnił całą infrastrukturę radia, czat. Zrobiłeś kawał dobrej roboty. Ale, ale. Z perspektywy czasu żałuję, że pozwoliłem wyjść projektowi poza "mirkowe ramy".

Radio z założenia miało być miejscem, gdzie będziecie mogli się "odmóżdżyć", posłuchać śmieszkowej muzyki i zadedykować ją innym Mirkom. Nie będę się rozpisywał zbyt długo o "erze" radia u @surma. Tylko kolejny raz mogę tutaj przeprosić @Famina - teraz wiem, że decyzje podejmowane przez Ciebie były dobre, i pozwalały temu projektowi żyć. Gównoburza nie była potrzebna. tak samo jak podział który nastąpił po niej.

Radio u Surmy zmieniło nazwę, pod jaką możecie słuchać go do teraz - WykopFM. A ja? Dzięki pomocy mirków @nvll @Linux__Shines @waldo i @BluRaf - kontynuowałem projekt MirkoFM. Wam również chciałbym podziękować za czas (i pewnie pieniądze) włożony w rozwój radia. Zrobiliście kupę dobrej roboty.

Ale na raka jeszcze miał przyjść czas.

Wróciłem. Wróciłem do WykopFM i bawiłem się świetnie. A potem, od wywiadu z Korwinem wszystko jebło - przyszedł @max1m0- : )

Fakt, zrobił również kupę dobrej roboty. Infrastruktura, ZAIKS. No i ten nieszczęsny kij w tyłku - kiedy to ogłosił się właścicielem radia. Fakt - zapewniając całe pole działania radia - miał do tego zupełne prawo - ale do traktowania wszystkich jak zupełne, najgorsze g---o już nie.

Radio z założenia miało być tworzone przez wykopowiczów - każdy z mojej strony dostawał szansę na dobrą zabawę i puszczanie muzyki. Jak to wygląda pod skrzydłami prezesa?

Castingi. LEL.
No ale pieprzyć castingi. Najlepsze jest to że ktoś kto skrytykował działanie czatu - tylko z tego powodu nie mógł dla was pograć muzyki.

A ja? Wyleciałem kolejny raz, za skrytykowanie audycji (raczej muzyki) Maksa.

I tak skończyła się moja przygoda z Mikroblogowym radiem. I jedyne czego żałuje to to że zaufałem nieodpowiednim ludziom - gdyby nie to, nadal moglibyśmy się bawić na śmieszkowych, cotygodniowych audycjach na mikroblogu. Bez tego negatywnego raka, którym emanuje teraz Nowe, totalitarne WykopFM Maksa.

Największym wygranym tej całej szopki i tak jest @Famina - Ty już wiesz dlaczego : )

A ja? Dziękuję tym, z którymi tak świetnie się bawiłem. @soplowy : ) @japer : ) @mpower : ) - na pewno było was więcej, a jak sobie przypomnę - to dopiszę w komentarzach.

Temat radia z mojej strony uważam za zakończony. Fajnie było dla was grac muzykę i czytać wasze pozdrowienia.

#historiawykopu #historiawykopfm #ciekawostki #coolstory
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@silent_digg3r: Pominales @cysioland, tez dolozyl troche roboty przy reanimacji Mirkofm polaczonego z IRC.

Dodam, ze #mirkofm dalej funckjonuje na IRC, ale w zupelnie innej formie. Radio bez prezenterow gra muzyke jaka dodaja uzytkownicy kanalu - wchodzisz i dodajesz co chcesz do playlisty. Nie zeby ktos tego sluchal.. ale MirkoFM gra - Gra do konca swiata i o jeden dzien dluzej;-)
  • Odpowiedz
@silent_digg3r: W sumie to ja nie znam was, a wy nie znacie mnie, ale nie zmienia to faktu, że miło było tworzyć pierwsze dwie audycje ŁopatyFM. Dzięki za wspominki, niech moc będzie z wami!
  • Odpowiedz
@silent_digg3r: było, minęło - aż ciężko uwierzyć, że ostatnią audycję przeprowadziłem ponad rok temu. Ale teraz mam swoje prywante radio w postaci @diagnoza, którą poznałem właśnie dzięki temu epizodowi ;) Z perspektywy czasu chyba wybrałem dobry moment by z tą zabawą skończyć, bo tak jak napisałeś, kiedy wszystko zaczęło wychodzić poza granice mikrobloga, to zaczynało się psuć. Dzięki serdecznie za możliwość współtworzenia tego tworu, bo zawsze będę miło
  • Odpowiedz
Radio śledziłem tylko w czasach pierwotnych kiedy nagrywałem, tj. te 2 podcasty. Nie wchodziłem specjalnie na mikroblog więc nie miałem pojęcia, że coś się rozwija. Później tylko do mnie dotarło, że jednak coś działa i nawet prężnie dość. Ale jakoś nigdy nie sprawdziłem...
W każdym razie widzę, że droga była pełna wybojów. @silent_digg3r: gratuluję zapału bo po Twoim wpisie widzę, że mocno w tym siedziałeś. Jestem też zaskoczony, myślałem, że
  • Odpowiedz
@silent_digg3r: tl;dr. I tak wrócisz. Wszyscy wracają.

BTW, parę razy @chilling z----ł z nadawaniem, ale zazwyczaj jego mindtrippery były na czas. Jedyne czego mi szkoda, to tego, że:
a) nikt i tak nas nie słuchał, mimo że w swoim czasie sam kupiłem domenę MirkoFM.net na 2 lata i się teraz marnuje... :F
b) nikt nie skorzystał z dużo bardziej zaawansowanych rozwiązań na #mirkofm.

Bo może i
  • Odpowiedz
@silent_digg3r: Dobrze prawisz cumplu ;). Tobie należą się specjalne podziękowania za ten projekt.
Zadzwoń do gimnazjum w którym uczy się Max i porozmawiaj z jego dyrektorem. Być może uda się wpłynąć wychowawczo na Bartka :). Może też rozmowa z jego mamą da jakiś efekt? :D
  • Odpowiedz