Wpis z mikrobloga

Mam problem z uciekającym miejscem na dysku SSD. Co bym nie usuwał różnego typu tempów i pomniejszych popierdółek, to zawsze odzyskane w ten sposób miejsce ucieka. Przed chwilą wyłączyłem hibernację i odzyskałem 6 GB (obecnie 12,5 GB wolne) ale zauważyłem też coś dziwnego. We Właściwości systemu/Opcje wydajności/Pamięć wirtualna pokazuje mi, że mam teraz wolne 20935 MB. Zanim wyłączyłem hibernację, pokazywało 14 z groszem podczas gdy w Mój komputer pokazywało 6,5. Czy to normalne? Gdzie się w takim razie podziewa pozostałe 8GB przestrzeni? W zakładce Pamięć wirtualna pokazuje mi, że plik stronnicowania to 8077MB. Nie mogę wejść jednak do tego folderu i zobaczyć ile pokazuje z poziomu explorera (o ile w ogóle by się to czymś różniło) bo odmawia mi dostępu. Teraz po wyłączeniu hibernacji będę obserwować czy dalej miejsce ucieka. Ma ktoś na to jakąś radę?
#komputery #informatyka
  • 9
@kacperski: Dodam też, że jeszcze jakieś 3 tygodnie temu miałem te ~12 GB wolnego miejsca na C, a dzisiaj bez wyłączonej hibernacji było 6,5. Niczego nie instalowałem na C, tempy czyste, przywracanie wyłączone. Po prostu miejsce sobie ucieka.
@szpieg_z_krainy_deszczowcow: @kacperski: Ło matko, dawno się z tym bujałem, ale pamiętam, że u mnie problem polegał na tym, że kilkukrotnie wywalało mi blue screen'a i po każdym restarcie tworzą się jakieś zrzuty pamięci czy cuś i to zajmowało sporo miejsca. Jeden blue screen = -2GB miejsca na SSD. Próbowałem usuwać to wszystko przez systemowe oczyszczanie dysku i faktycznie widać było, że tych zrzutów jest sporo, ale i tak to się
@Stixer: Dzięki za odpowiedź. Od kiedy kupiłem laptopa ponad 2 lata temu, miałem bodajże tylko 1 bluescreen, oprócz tego - od początku ten sam system, żadnych formatów i reinstalek, wszystko śmiga. Po jakimś czasie zauważyłem też, że miejsce na dysku rosło lub malało ot tak sobie. Czasem miałem 20 GB, na drugi dzień 16 po to żeby pod wieczór było 22... Na tamten czas nigdzie nie mogłem znaleźć podobnego problemu. Teraz
kacperski - @Stixer: Dzięki za odpowiedź. Od kiedy kupiłem laptopa ponad 2 lata temu,...

źródło: comment_OCwvyRRNQF1juCcgDNQJVchMnyYFNumi.jpg

Pobierz
@kacperski: z tego wynika ze masz je na cos ,,zarezerwowane,,. Masz jakiegos steama/uplaya/origina, albo cos do torrentow? Tak mi sie przypomnialo ze u mnie np photoshop i visual studio potrafily sobie tworzyc duzo smiecia. Sciagnij jakis programik do graficznej wizualuzacji struktury danych na dysku(cos na winde znajdziesz z pewnoscia) i przegladaj raporty co jakis czas- zobaczysz gdzie to miejsce ucieka.