Wpis z mikrobloga

@Scatach: to zależy od wielu czynników. Dlaczego taka osoba jest apodyktyczna, jak wysokie stanowisko piastuje, jak wysoką ma samoocene, poczucie sprawstwa, kompetencji. Zależy też co chcesz osiągnąć poprzez rozmowę z nią - jak konsensus to jest to bardzo trudne, jak chcesz jej nawrzucać to jest już trochę łatwiej, jednak najłatwiej to unikać kontaktu, a jak już jesteś zmuszona to najlepiej operować faktami i odwoływać się do argumentów racjonalnych i nie powoływać
@rainkiller: W tym przypadku jest to druga połówka. Wchodzenie z nim w jakąkolwiek kłótnię, kończy się latającymi talerzami. Nie sądziłam, że takie osoby, czyli apodyktycy, są aż tak irytujący.
@Scatach: ojeeej no to jak to druga połówka to problem właściwie jest już rozwiązany- weź go na szczerą rozmowę i powiedz, że jeżeli tak dalej będzie się zachowywał, to odejdziesz. wiem, że brzmi to prosto, ale to wierz mi- to jest proste, nie ma sensu sobie tego komplikować.
@Scatach: najlepszą metodą jest pytanie o przyczyny zachowania - może to i truizm, ale jak zaczyna wybuchać mega gniewem pytaj - dlaczego się denerwujesz, jak cię o coś oskarża to proś o wytłumaczenie - ważne jest też bycie spokojnym w trakcie takich potyczek i nie eskalowanie emocji - tylko na tym stracisz. Jak będziesz tak spokojnie pytać to on sam zacznie się zastanawiać i w pewnym momencie albo się uspokoi albo